2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları

2020-2021 Öğrenci Yurtları Fiyatları

2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları

Değerli öğrenciler 2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları ne kadar olacak sorusuna makalemizde göz atacağız.

Üniversite sınavından başarılı sonuç elde edecek adayların tercihlerini ÖSYM ye gönderdikten sonra ilk önem arz eden konu, eğitim görecekleri üniversitelere yakın öğrenci yurtları, apartları, pansiyonları yada kiralık daireleri ve fiyatları hakkında araştırma yapmak olacaktır.

Öğrenci Yurdu Fiyatları’ nı belirleyen etkenler nelerdir?

Öğrenci yurdunun hangi şehirde olduğu, öğrenci yurdunun üniversiteye olan mesafesi, yurtta sunulan imkanlar ve hizmetler, ulaşım kolaylığı ve buna benzer bir çok etken fiyatlarda değişkenliğe sebeptir.

İstanbul, Ankara, İzmir, Konya gibi bünyesinde bir çok üniversite barındıran şehirlerde öğrenci yurdu fiyatları Türkiye ortalamasının biraz üzerindedir. İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yer alan şehirlerdeki öğrenci yurtlarının fiyatları Marmara, Akdeniz , Ege bölgelerine göre daha uygundur.

Bunun yanı sıra örnek olarak; İstanbul Öğrenci Yurdu fiyatları büyük farklılıklar gösterebilir. Peki nedir bu fiyat farkına sebep olan nedenler?

Bir öğrenci yurdu kampüse çok yakın mesafede, teknik özellikleri üst seviyede, ücrete dahil sabah kahvaltısı, akşam yemeği, kafeterya, kantin – market, spor kompleksi, yüzme havuzu, hamam, ücretsiz okul servisi ve daha bir çok imkan sunarken, bazı öğrenci yurtları bu imkanların bazılarını sunmaktadır.

Durum böyle iken 2 öğrenci yurdu arasında ziyadesi ile fiyat farkı ortaya çıkmaktadır.

Şehirlere göre öğrenci yurdu fiyatları

Büyük şehirlerde ulaşım problemi sebebi ile eğitim göreceğiniz fakülteye yakın konumda bir yurt tercih etmeniz size zamandan kar etmenizi sağlayacaktır. Ancak fiyat yüksek olabilir.

Bazı öğrenci yurtları üniversiteye uzak konumda olsalar da ücretsiz öğrenci servisi hizmeti ile bu sorunu çözmekle birlikte fiyatları daha ekonomik olarak sunmaktadırlar.

2020 – 2021 yılı eğitim öğretim yılında bazı illerimizde öğrenci yurdu fiyatları şu şekildedir.

İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Trabzon, Sakarya, Bursa, Antalya gibi şehirlerde yurt fiyatları aylık 1000 TL den başlayarak 4500, 5000 TL civarına kadar çıkabilmektedir.

Diğer şehirlerde yurt fiyatları aylık 500 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik gösterebilir.

Neden Özel Öğrenci Yurtları Tercih Edilmelidir?

KYK öğrenci yurtları kontenjanları sınırlı kapasitededir ve hak kazanan öğrenciler eğitim öğretimin başlamasında bir kaç ay sonra açıklanmaktadır. Üniversiteye yeni başlayacak adaylar ilk sene mutlaka bütçelerine uygun fiyatlara göre özel öğrenci yurtları yada kiralık daire tercih etmek zorundalar.

Öyle ki bünyemizde mevcut öğrenci yurtlarına kayıt yaptıran öğrencilerimiz, mezuniyete kadar kaldıkları yurtlardan ayrılmamaktadırlar.

Özel öğrenci yurtları yetkileri işlerini ticari olmaktan daha çok, bu işe gönül veren ve öğrenciye aile sıcaklığını aratmayan ilgi ve alakaları sayesinde, siz değerli öğrencilere hem huzur hemde güven vermektedirler. Eğitim hayatını tamamladıktan yıllar sonra bile yurt yetkilileri ile iletişimi olan binlerce öğrenciden biri de eminiz siz olacaksınız.

Eğitim hayatınızda başarılar ve aradığınız en güzel öğrenci yurdunu bizimle birlikte bulabilmeniz dileği ile Sevgiler….

Related posts

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesine yakın konumda anlaşmalı olduğu özel yurtlar veya İstanbul’ un farklı bölgelerinde…

Read More

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak konusunda merak edilenler. Üniversite adayları 27 – 28 Haziran YKS…

Read More

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi bünyesinde öğrenci yurdu mevcut değildir. Barınma imkanları arasında KYK öğrenci yurtları, özel öğrenci yurtları, kiralık daireler mevcuttur….

Read More

Join The Discussion

Search
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Compare listings

Compare