2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak konusunda merak edilenler. Üniversite adayları 27 – 28 Haziran YKS sınavına girdi ve hem öğrenciler hem aileleri merakla sonuçları bekliyorlar. YKS’ye giren öğrenciler YKS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt buldu. İşte YKS ile ilgili merak edilenler…

Üniversite adaylarının heyecanlı bekleyişi devam ediyor. 27 ve 28 Haziran günleri yapılan YKS‘de bu yıl 3 oturum yapıldı. YKS ve sonuçları ile ilgili tüm merak ettikleriniz cevap buluyor.

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

En çok merak edilen sorulardan birisi olan sonuçların açıklanma tarihi 28 Temmuz olarak açıklandı.

2020 YKS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak ?

YKS sınavına giren adaylar 28 Temmuz’ da açıklanacak sonuçları neticesinde 29 Temmuz dan itibaren tercih işlemlerine başlayabilecek. Tercih işlerinin ne kadar açık olacağı hakkında ÖSYM heniz bilgilendirme yapmadı. YKS tercihleri nasıl yapılır? konusunda merak edilenler…

YKS Baraj Puanı Kaç ?

Sadece 2020 yılına mahsus olmak şartıyla baraj puanı TYT’de 150, AYT ve YDT’de ise 170 olarak belirlendi. Üniversite adayları, TYT sınavından en az 150 puan alarak iki yıllık üniversite tercihinde bulunabilecek. Öğrencilerin, AYT ve YDT sınavları sonucunda tercih yapabilmek için ise en az 170 puan almaları gerekecek.

YKS Tercihinden Sonra Öğrenci Yurdu Aramaya Başlayın

YKS sınavına giren üniversite adaylarının 29 Temmuz’ dan itibaren yapacakları tercihlerden sonra ilk telaş yerleşebilecekleri üniversitelere yakın konumlarda barınma ihtiyaçlarını karşılama telaşı başlayacak.

Öğrencilerin bir çoğu KYK yurtlarını tercih etseler de KYK başvuru sonuçları eğitimin başlamasından bir kaç ay sonra açıklanması sebebi ile 1. sınıf öğrencilerinin ve ailelerinin kendilerini güvende hissedebilecekleri özel öğrenci yurtları devreye giriyor.

Bu durumda 1. sınıf öğrencilerinin özel öğrenci yurtları, apartları, pansiyonları yada kiralık daire tercih etmekten başka seçenekleri görünmüyor. Özel öğrenci yurtları öğrenciler için tüm güvenlik tedbirlerini alarak ve gerekli hizmet kalitesini sunarak hem aileniz hemde yuvanız olmaktadırlar.

Tercih ettiğiniz şehirlere göre Öğrenci Yurdu Ara

Related posts

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesine yakın konumda anlaşmalı olduğu özel yurtlar veya İstanbul’ un farklı bölgelerinde…

Read More

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi bünyesinde öğrenci yurdu mevcut değildir. Barınma imkanları arasında KYK öğrenci yurtları, özel öğrenci yurtları, kiralık daireler mevcuttur….

Read More

2020-2021 Öğrenci Yurtları Fiyatları

2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları

2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları

Değerli öğrenciler 2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları ne kadar olacak sorusuna makalemizde göz atacağız.

Üniversite sınavından başarılı sonuç elde edecek adayların…

Read More

Join The Discussion

Search
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Compare listings

Compare