Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu Özel Röportaj

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu Özel Röportaj

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu müdiresi ile yaptığımız röportajda;

Ankara Kız Öğrenci Yurtları, öğrenci yurdu işletmeciliği, öğrencilerin yurttan beklentileri, yurt sahiplerinin öğrencilerden beklentileri, pandemi sürecinde öğrenci yurtlarında alınan önlemler nelerdir? ve daha bir çok konu hakkında görüşleri kaleme aldık.

Öğrenci Yurdu İşletmeciliği

Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu yetkilisi; emekli bir öğretmen ve yurt işletmeciliğine yıllarını vermiş bir anne. Öğrenci yurdunda kalan kız öğrencilerini de kendi çocuklarından ayrı görmeksizin korumacı ve sevecen bir tavırla, kız öğrencilerin kendisine birer emanet olduğunu ve sorumluluklarının çok büyük olduğunu belirtti.

Öğrencilerin giriş çıkış saatleri konusundaki titizliği ve disiplini ile ailelerin kız çocuklarını gönül rahatlığı ile teslim edebilecekleri bir öğrenci yurdu. Öğrencilerin her hareketinden haberdar olmak isteyen, hastalandıklarında yada sağlık sorunları olduğunda özel aracı ile hastaneye götürüp getiren bir anlayışla çocuğunuzu doğru yere emanet ettiğinizden emin olabilirsiniz.

Beklentiler Nelerdir?

Üniversite hayatına başlayan öğrenciler özellikle başka şehirlerde eğitime başlayanlar, ilk zamanlarda özgürlük duyguları ile hareket ederek buna göre yaşam tarzına eğilimli oluyorlar. Öğrencilerin bu şekilde düşünmeleri çok doğal, ancak bazı öğrencilerin düşünemedikleri yada düşünmek istemedikleri bir konu; onların aileleri tarafından bizlere emanet edilmiş olmaları. Bu çok hassas bir konu, sonuçta bir can, bir insan hele ki kız evladı! Allah korusun başlarına bir iş gelse ailelerine nasıl hesap vereceğiz? Bu ağır bir yük ve bu sorumluluğun altına giremeyiz. Bu sebeple disiplin ve gözetim önemli ve şart!

Öğrencilerimiz için binamızda onların ihtiyaç duydukları bütün imkanları sağlıyoruz. Temizlikleri, yemekleri, sabah kahvaltıları, dinlenme imkanları, internetleri, televizyonları, etüt odaları vb imkanların hepsine sahipler. Biz onlar için buradayız ve gerekli tüm hizmeti sağlıyoruz. Onlara düşen ise eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayarak memleketlerine sağ salim geri dönmeleridir. Öğrencilerimizden tek beklentimiz budur. Onların başarılı oluşu, insanlığa hizmet edecek olmalarından başka bir emelimiz yoktur. Bu bizim için en büyük kazanç.

Pandemi Sürecinde Öğrenci Yurdunuzda Ne Gibi Önlemler Aldınız?

Bu süreçte odalarımızda seyreltmeler yaparak 1 kişilik ve 2 kişilik odalarda öğrencilerimizi ağırlayacağız. Ayrıca günlük olarak hijyenik temizliğin yapılması, yurdumuzun dışarı ile mümkün mertebe az temasını sağlayarak, günlük ateş ölçümü ve kurallara tam uyum ile öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda kalmalarını sağlayacağız. Biz gerekli bütün tedbirleri aldık, öğrencilerimize sürekli gerekli hatırlatmaları yaparak, okulda ve arkadaşları ile bulunacakları ortamlarda gerekli tüm tedbirlere uymaları konusunda sürekli uyarılar yapacağız. Bizim aldığımız tedbirler ve öğrencilerimizin alacakları tedbirler ile bu pandemi dönemini hasarsız şekilde atlatmayı umut ediyoruz.

2020-2021 eğitim yılı için yurt fiyatlarınız nedir?

Öğrenci sayımızı azaltarak 40 kişilik bir kapasiteye düşürdük. kapasitemizi düşürmüş olsak ta fiyatlarımız, Ankara yurt fiyatlarının ortalamasının altında kalabileceğini söyleyebilirim. İçerisinden geçtiğimiz bu zorlu süreç ekonomik olarak eğitim sektörüne bağlı tüm kurumları yıprattı ve özellikle öğrenci yurtları geçen sene mart ayından beri kapalı. Bu durum bizleri ekonomik olarak çok zorlamış olsa da, öğrencilerimiz ile hem maddi hem manevi destek çerçevesinde, birbirimize kenetlenerek bu sürecide beraber el ele atlatacağız.

Eklemek istediğiniz başka konular var mıdır?

Öğrencilerime ve ailelerine son bir kaç sözümüz olacak. Her şeyden önce, İnsanın ahlaklısı ve vicdanlısı olsun diyoruz. Mal mülk para vs bunlar gelip geçici ve bunları elde etmek her insana nasip olur.

Dürüst, adil ve merhametli insan olarak yaşamak, yaşatmak ve de bu yolda ömür harcamak bazen sizden çok götürüyor gibi görünebilir. Ancak bilinmeli ki kazanan hep iyilik ve dürüstlük olacaktır.

Eğitim gören bütün öğrencilere, eğitim hayatları boyunca başarılar, zihin açıklığı ve sağlık temenni ediyorum. Teşekkürler.

İlgili mesajlar

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesine yakın konumda anlaşmalı olduğu özel yurtlar veya İstanbul’ un farklı bölgelerinde…

Devamını Oku

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak konusunda merak edilenler. Üniversite adayları 27 – 28 Haziran YKS…

Devamını Oku

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi bünyesinde öğrenci yurdu mevcut değildir. Barınma imkanları arasında KYK öğrenci yurtları, özel öğrenci yurtları, kiralık daireler mevcuttur….

Devamını Oku

SİZDE FİKRİNİZİ PAYLAŞIN! Düşünce ve yazıda özgür olmak isterim, dünya davranışımızı yeterince sınırlıyor. "Wolfgang Van Goethe"

Ara
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır