İstanbul Acıbadem Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Acıbadem Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Acıbadem Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul trafik problemi olan bir şehir ve bu nedenle yakın konumda olan İstanbul Acıbadem Üniversitesi Öğrenci Yurtları’ nı yada kiralık daireleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Bir çok özel öğrenci yurtları okul servis hizmeti vermektedir.

İstanbul’ da öğrenci yurdu fiyatları, alacağınız hizmetlere, özelliklere ve yapacağınız ödeme şekline göre değişkenlik gösterebilir. Özel öğrenci yurtları, yıllık peşin ödemelerde indirim imkanı sunarken kayıt sırasında fiyat pazarlığı yapmanız mümkün. Kredi kartı ile ödeme yada aylık olarak ödeme yapmanız da seçenekler arasında. Bazı öğrenci yurtları peşinat ve depozito gibi ön ödeme talep edebilirler hazırlıklı olun.

İstanbul Özel Arı Erkek Öğrenci Yurdu

İnönü Mh. Evren Cd No:53 ATAŞEHİR
 • Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Gazi Kız Öğrenci Yurdu 4. Şube

Osmanağa Mh. Yoğurtçu Şükrü Sk. No:54 KADIKÖY
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Campucity Kız Öğrenci Yurdu

Rasimpaşa Mh. Hayrullah Efendi Sk. No:20 KADIKÖY
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Arı Erkek Öğrenci Yurdu

Osmanağa Mh. Rıhtım Cd. No:70 KADIKÖY
 • Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Akademi Kız Öğrenci Yurdu

ÖrnekMh. Finans Çıkmazı Sk. Göztepe Köprüsü Yanı No:1 ATAŞEHİR
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Özel Sabiha Hanım Kız Öğrenci Yurdu Üsküdar Şubesi

Mimarsinan Mh. Atlas Çıkmazı Sk. No:13/264 ÜSKÜDAR
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

Acıbadem Üniversitesi

2007 yılında İstanbul’ da Acıbadem Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından kurulan Acıbadem Üniversitesi; sağlık bilimleri alanında tematik bir üniversitedir; İstanbul Ataşehir’ de Kerem Aydınlar Kampüsü merkezdir. Acıbadem Üniversitesi 25 yıllık sağlık hizmetindeki deneyimi, güçlü kadrosu, gelişmiş teknolojik altyapısı ile alanında donanımlı sağlık profesyonelleri yetiştirir.

Acıbadem Üniversitesi; 5 Fakülte, 4 Enstitü, 2 Yüksekokul ile eğitim hizmeti vermektedir.

İstanbul Ataşehir’ de yer alan üniversite merkezi konumdadır ve çok yönlü ulaşım imkanı mevcuttur. Acıbadem Üniversitesi; eğitim çok sıkı tutulmakla birlikte, yıllık izinlerin az olduğu, sınav konusunda asla tavizlerin verilmediği ve verilmeyeceği, bol sınavlı, kaliteli eğitim, diğer üniversitelere oranla öğrenci nüfusunun az olması, öğrenci istek ve taleplerinin çözümlenmesi, alanında tüm imkan ve olanaklara sahip olma özellikleri ile öne çıkar.

İstanbul’ da bir üniversite kazandığınızda çok mutlu olacağınızı tahmin etmek mümkün. Şehre ilk geldiğinizde o eşsiz güzelliğe sahip İstanbul Boğazı, sihirli bir dokunuşla sizi hemen etkisi altına alacak. Kısa süre sonra mega kent İstanbul’ un olumsuz etkileri sizi rahatsız edebilir, aşırı yoğunluk, kalabalık, trafik ve sokakta olduğunuz her anın mutlaka bir yere yetişme çabası içerisinde olacağı tempolu bir şehir. Nihayetinde mezun olduktan sonra öğrencilerin %80 inin geri dönemeyeceği, her hali ile sizi içine alan ve onsuz olmak istemeyeceğiniz bir şehir İstanbul.

İstanbul’ da öğrenci olmak ise; İstiklal caddesi bağımlısı olmak. Türkiye’ nin diğer şehirlerinde görme yada katılma imkanı bulamayacağınız, futbol maçları, konserler, ünlüler, fuarlar ve etkinliklere katılma imkanı yakalamak. Geze geze bitiremeyeceğiniz tarihi mekanlar, doğal alanlar, eğlence mekanlarına sahip olmak. Adres sormaktan yada sorulmasından bıkmak. Türkiye’ nin bütün illerinden gelen öğrenciler ve farklı ülkelerden çalışmak için İstanbul’ a gelen insanların oluşturduğu kültür cümbüşünün ortasında kalmanın hazzını yaşamak. Belirli bir süre sonra anormal olan tüm toplum davranışlarını normal gibi karşılamayı başarmak. Trafik yüzünden kesinlikle bir kaç sınavı kaçırmış olmak demektir.

Acıbadem Üniversitesi İletişim

Adres : Kayışdağı Cad. No:32 – Ataşehir / İSTANBUL
Telefon : 0 216 500 44 44
Web : acibadem.edu.tr
E-Posta : info@acibadem.edu.tr

Acıbadem Üniversitesi Ulaşım

Üniversite önünden Kozyatağı Metro İstasyonu arasında ücretsiz servis hizmeti mevcuttur.
Servisler; hafta içi saat 07:40-23:00 saatleri arasında (07:40-10:00 ve 16:00-17:30 saatleri arası ring sefer, diğer zaman aralıklarında yarım saat aralıklarla),
Öğretim olmadığı dönemde servisler hafta içi 07:40-17:40 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Metroyla Üniversiteye Ulaşım; İstanbul Anadolu yakasındaki Kadıköy – Kartal metrosu kullanılarak; Kozyatağı Metro İstasyonu’nda inilir, Metro istasyonu Hal çıkışından çıkılır ve Kayışdağı caddesi istikametine doğru yürüyerek Acıbadem Üniversitesine ulaşılır. (Ücretsiz Servis Mevcut)

Otobüsle Üniversiteye Ulaşım; Kadıköy rıhtımdan 19K, 19Y, 19V, 19S, 19T, 14A, Üsküdar’dan 11T, 320A otobüsleri ile Acıbadem Üniversitesi durağında inilerek ulaşım sağlanabilir.

Özel Araç ile Üniversiteye Ulaşım; Maltepe – Kadıköy istikametinde D100  (E5) otoyolundan Hal-Ataşehir sapağından dönülür. Yan yoldan Hal yolu takip edilerek Kayışdağı Caddesi’ne sağa dönülür. 2 km. sonra Acıbadem Üniversitesi’ne varılır.

Kadıköy – Maltepe istikametinde D100 (E5) otoyolundan Ümraniye-Ataşehir-Hal sapağından dönülür. 700 metre sonra Göztepe sapağını geçtikten sonra sağa Hal-Ataşehir yoluna dönülür. Işıklardan sola Hal yoluna dönülür. 400 metre sonra sağa doğru Kayışdağı Caddesi’ne girilir. 2 km. sonra Acıbadem Üniversitesi’ne varılır.

Acıbadem Üniversitesi Barınma

Acıbadem Üniversitesi bünyesinde kız öğrenci yurdu ve erkek öğrenci yurdu mevcuttur. Öğrenci yurtlarında kalmak için sözleşme ve depozito talep edilmektedir ve 1 yıllık yapılmaktadır. Kız öğrenci yurdunda , 3 kişilik daireler ve 2 adet 2 kişilik daire bulunmaktadır. Kız öğrenci yurdu fiyatları 19.000 ile 27.500 TL arasında değişmektedir. Erkek Öğrenci Yurdunda sadece 2 kişilik daireler mevcut olup 1 yıllık yurt fiyatı 22.500 TL dir.

Acıbadem Üniversitesi Fakülteleri

 • Tıp Fakültesi
 • Eczacılık Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Fen-Edebiyat Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi

Acıbadem Üniversitesi Enstitüleri

 • Fen Bilimleri Enstitüsü
 • Sosyal Bilimler Enstitüsü
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü
 • Senoloji Araştırma Enstitüsü

Acıbadem Üniversitesi Yüksekokulları

 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
 • Meslek Yüksekokulu

İlgili mesajlar

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak konusunda merak edilenler. Üniversite adayları 27 – 28 Haziran YKS…

Devamını Oku

2020-2021 Öğrenci Yurtları Fiyatları

2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları

2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları

Değerli öğrenciler 2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları ne kadar olacak sorusuna makalemizde göz atacağız.

Üniversite sınavından başarılı sonuç elde edecek adayların…

Devamını Oku

Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılır?

Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılır?

Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılır?

Üniversite sınavından başarılı sonuç alan adaylar için ikinci zorlu aşama üniversite tercihleri konusudur. Başarılı puan alan adaylar için Üniversite…

Devamını Oku

SİZDE FİKRİNİZİ PAYLAŞIN! Düşünce ve yazıda özgür olmak isterim, dünya davranışımızı yeterince sınırlıyor. "Wolfgang Van Goethe"

Ara
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır