İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi nin anlaşmalı olduğu çok sayıda özel öğrenci yurdu mevcuttur.  Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenci Yurtları’ nda barınma imkanı bulamayan yada farklı öğrenci yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler için Beşiktaş ve Üniversiteye yakın konumda yada tek vasıta ile gelinebilecek konumda daha uygun fiyatlarla özel öğrenci yurtları, öğrenci apartları, öğrenci pansiyonları mevcuttur. İstanbul trafik problemi olan bir şehir ve bu sebeple kampüse yakın öğrenci yurtlarını yada kiralık daireleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir.

İstanbul’ da öğrenci yurdu fiyatları, yurt özelliklerine ve konumlarına göre farklı fiyatlar görülmektedir. Kampüslere yakın ve özellik olarak; sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ortak kullanım alanları, spor salonları, yüzme havuzu, kantin, kafeterya, çalışma odaları, dinlenme odaları, sosyal etkinlik alanları gibi ve buna benzer bir çok özellik yurt fiyatlarında etkili olmaktadır. Öğrenci yurdu fiyatları yapacağınız ödeme şekline göre değişiklik göstermektedir. Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenci Yurtları yıllık peşin ödemelerde en az %10 indirim avantajları ile daha fazla oranda indirimler içinde pazarlık denenebilir. Kredi kartı ile ödeme alan öğrenci yurtları da mevcuttur. Bunların yanı sıra dilerseniz ödemelerinizi aylık olarak yapmanız da mümkün. Bazı öğrenci yurtları peşinat ve depozito gibi ön ödeme talep edebilirler.

İstanbul Özel Habitat Kız Öğrenci Yurdu

Merkez Mh. Hanımefendi Sk. No:133 ŞİŞLİ
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Özel Elif Kız Öğrenci Yurdu

Fulya Mh, Ortaklar Cd. No:35 ŞİŞLİ
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Liberty Erkek Öğrenci Yurdu

Vişnezade Mh. Şair Nedim Cd. No:41 BEŞİKTAŞ
 • Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Gazi Kız Öğrenci Yurdu 4. Şube

Osmanağa Mh. Yoğurtçu Şükrü Sk. No:54 KADIKÖY
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Gazi Kız Öğrenci Yurdu 2. Şube

Vişnezade Mh. Çatlak Çeşme Sk. No:2 BEŞİKTAŞ
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Campucity Kız Öğrenci Yurdu Kadıköy

Rasimpaşa Mh. Hayrullah Efendi Sk. No:20 KADIKÖY
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi İstanbul Beşiktaş ilçesinde ve İstanbul Boğazına sıfır kampüsü ile İstanbul’ un kalbinde üniversite ünvanı ile meşhurdur. Üniversite’ nin öğrenci kitlesinin büyük bölümünü yabancı öğrenciler oluşturmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesini tercih etmelerindeki sebep ise merkezi konumu ve uluslar arası gücüdür.

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi; 9 Fakülte, 4 Enstitü, 1 Yüksekokul, 3 Meslek Yüksekokulu ve 17 Araştırma ve Uygulama merkezi ile eğitim hizmeti vermektedir. İstanbul Avrupa yakası Beşiktaş Güney yerleşkesi ana kampüsü, Galata, Göztepe ve Kuzey yerleşkeleri ile yılda 26.000 e yakın öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir.

İstanbul’ da bir üniversite kazandığınızda çok mutlu olacağınızı tahmin etmek mümkün. Şehre ilk geldiğinizde o eşsiz güzelliğe sahip İstanbul Boğazı, sihirli bir dokunuşla sizi hemen etkisi altına alacak. Kısa süre sonra mega kent İstanbul’ un olumsuz etkileri sizi rahatsız edebilir, aşırı yoğunluk, kalabalık, trafik ve sokakta olduğunuz her anın mutlaka bir yere yetişme çabası içerisinde olacağı tempolu bir şehir. Nihayetinde mezun olduktan sonra öğrencilerin %80 inin geri dönemeyeceği, her hali ile sizi içine alan ve onsuz olmak istemeyeceğiniz bir şehir İstanbul.

İstanbul’ da öğrenci olmak ise; İstiklal caddesi veya Kadıköy bağımlısı olmak. Türkiye’ nin diğer şehirlerinde görme yada katılma imkanı bulamayacağınız, futbol maçları, konserler, ünlüler, fuarlar ve etkinliklere katılma imkanı yakalamak. Geze geze bitiremeyeceğiniz tarihi mekanlar, doğal alanlar, eğlence mekanlarına sahip olmak. Adres sormaktan yada sorulmasından bıkmak. Türkiye’ nin bütün illerinden gelen öğrenciler ve farklı ülkelerden çalışmak için İstanbul’ a gelen insanların oluşturduğu kültür cümbüşünün ortasında kalmanın hazzını yaşamak. Belirli bir süre sonra anormal olan tüm toplum davranışlarını normal gibi karşılamayı başarmak. Trafik yüzünden kesinlikle bir kaç sınavı kaçırmış olmak demektir.

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi İletişim

Adres : Çırağan Cd. Osmanpaşa Mektebi Sk. No: 4 – 6 34353 Beşiktaş / İSTANBUL
Telefon : 444 28 64
Faks : 0 212 381 00 20
Web : bau.edu.tr
E-Posta : bahcesehiruniversitesi@hs01.kep.tr

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Ulaşım

Beşiktaş merkezde bulunan İstanbul Bahçeşehir Üniversitesine toplu taşıma araçları ile ulaşım, minibüs, otobüs ve Metro ile sağlanmaktadır.

Şişli istikametinden 30M numaralı otobüs hattı, Kadıköy’ den 14R, 129T, Bakırköy’ den 97T, DT1 ve Fatih istikametinden 28 nolu otobüslerle ulaşmak mümkündür.

Metro M2 hattı Şişli, Marmara Forum Bakırköy ve Kapalı Çarşı Fatih istikametinden Taksim’ e sonrasında taksi yada yürüyerek üniversiteye ulaşılabilir.

İstanbul’ da toplu taşıma araçları ile İstanbul’ un tüm bölgelerine aktarmalarla ulaşmanız mümkündür. Gebze – Halkalı arasında Avrupa ve Asya kıtası geçişlerini kolayca sağlayabileceğiniz ve tüm durakları en merkezi konumlarda olan Marmaray; İstanbul’ da toplu taşımanın gizli kahramanıdır.

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Barınma

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesinin Ortaköy’ de Republika Academic Aparts Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu, Beşiktaş’ da BAU&Evim Kız Öğrenci Yurdu, Bostancı’ da BAU&Evim Kız Öğrenci Yurdu, Kadıköy’ de BAU&Evim Kız Öğrenci Yurtları,  Mecidiyeköy’ de BAU&Campucity Öğrenci Yurtları ve Beşiktaş’ da BAU&Adora Kız Öğrenci Yurtları ile anlaşmalıdır. Yada dilerseniz İstanbul Beşiktaş civarında bir çok özel öğrenci yurtları, apartları ve pansiyonları bulmanız mümkündür.

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Fakülteleri

 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Eğitim Bilimleri Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • İletişim Fakültesi
 • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Tıp Fakültesi

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Enstitüleri

 • Fen Bilimleri Enstitüsü
 • Sosyal Bilimler Enstitüsü
 • Eğitim Bilimleri Enstitüsü
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Yüksekokulları

 • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
 • Yabancı Diller Yüksekokulu

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulları

 • Meslek Yüksekokulu
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezleri

Araştırma ve Uygulama Merkezleri tam listesi için tıklayınız.

İlgili mesajlar

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu Özel Röportaj

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu Özel Röportaj

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu müdiresi ile yaptığımız röportajda;

Devamını Oku

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesine yakın konumda anlaşmalı olduğu özel yurtlar veya İstanbul’ un farklı bölgelerinde…

Devamını Oku

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak konusunda merak edilenler. Üniversite adayları 27 – 28 Haziran YKS…

Devamını Oku

SİZDE FİKRİNİZİ PAYLAŞIN! Düşünce ve yazıda özgür olmak isterim, dünya davranışımızı yeterince sınırlıyor. "Wolfgang Van Goethe"

Ara
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır