Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Beyoğlu ilçesinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı kampüsüne yakın konumda veya tek vasıta ile ulaşılabilecek konumda olan İstanbul’ un farklı bölgelerinde uygun fiyatlarla özel öğrenci yurtları, öğrenci apartları, öğrenci pansiyonları bulmanız mümkündür.  İstanbul trafik problemi olan bir şehir ve bu sebeple Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ ne yakın  Öğrenci Yurtları yada kiralık daireleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir.

İstanbul’ da öğrenci yurdu fiyatları, yurt özelliklerine ve konumlarına göre farklı fiyatlar görülmektedir. Kampüslere yakın ve özellik olarak; sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ortak kullanım alanları, spor salonları, yüzme havuzu, kantin, kafeterya, çalışma odaları, dinlenme odaları, sosyal etkinlik alanları gibi ve buna benzer bir çok özellik yurt fiyatlarında etkili olmaktadır. Öğrenci yurdu fiyatları yapacağınız ödeme şekline göre değişiklik göstermektedir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğrenci Yurtları yıllık peşin ödemelerde en az %10 indirim avantajları ile daha fazla oranda indirimler içinde pazarlık denenebilir. Kredi kartı ile ödeme alan öğrenci yurtları da mevcuttur. Bunların yanı sıra dilerseniz ödemelerinizi aylık olarak yapmanız da mümkün. Bazı öğrenci yurtları peşinat ve depozito gibi ön ödeme talep edebilirler.

Featured İstanbul Campucity Kız Öğrenci Yurdu Kadıköy
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Campucity Kız Öğrenci Yurdu Mecidiyeköy

Mecidiyeköy Mh. Raşit Rıza Sk. No:8 ŞİŞLİ
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları
Featured
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Campucity Kız Öğrenci Yurdu Kadıköy

Rasimpaşa Mh. Hayrullah Efendi Sk. No:20 KADIKÖY
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Liberty Erkek Öğrenci Yurdu

Vişnezade Mh. Şair Nedim Cd. No:41 BEŞİKTAŞ
 • Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Boğaziçi Erkek Öğrenci Yurdu Şişli Şubesi

19 Mayıs Mh. Tayyareci Cemal Bey Sk. No: 38 ŞİŞLİ
 • Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Gazi Kız Öğrenci Yurdu 4. Şube

Osmanağa Mh. Yoğurtçu Şükrü Sk. No:54 KADIKÖY
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

Pürtelaş Hasan Efendi, Meclis-i Mebusan Cd. No:24, 34427 Beyoğlu / İSTANBUL
 • İstanbul, Üniversiteler
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

1982 yılında günümüzdeki adı ile kurulan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi köklü bir geçmişe sahip olup, Sanat Tarihçisi, Arkeolog, Müzeci, Ressam Osman Hamdi Bey tarafından 1882’de kurulan Sanayi-i Nefise Mektebine dayanmaktadır.

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi; 3 Fakülte, 3 Enstitü, 1 Meslek Yüksekokulu, 1 Yüksekokul ve 1 Konservatuvar ile yılda 10.000 e yakın öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir.

İstanbul’ da bir üniversite kazandığınızda çok mutlu olacağınızı tahmin etmek mümkün. Şehre ilk geldiğinizde o eşsiz güzelliğe sahip İstanbul Boğazı, sihirli bir dokunuşla sizi hemen etkisi altına alacak. Kısa süre sonra mega kent İstanbul’ un olumsuz etkileri sizi rahatsız edebilir, aşırı yoğunluk, kalabalık, trafik ve sokakta olduğunuz her anın mutlaka bir yere yetişme çabası içerisinde olacağı tempolu bir şehir. Nihayetinde mezun olduktan sonra öğrencilerin %80 inin geri dönemeyeceği, her hali ile sizi içine alan ve onsuz olmak istemeyeceğiniz bir şehir İstanbul.

İstanbul’ da öğrenci olmak ise; İstiklal caddesi veya Kadıköy bağımlısı olmak. Türkiye’ nin diğer şehirlerinde görme yada katılma imkanı bulamayacağınız, futbol maçları, konserler, ünlüler, fuarlar ve etkinliklere katılma imkanı yakalamak. Geze geze bitiremeyeceğiniz tarihi mekanlar, doğal alanlar, eğlence mekanlarına sahip olmak. Adres sormaktan yada sorulmasından bıkmak. Türkiye’ nin bütün illerinden gelen öğrenciler ve farklı ülkelerden çalışmak için İstanbul’ a gelen insanların oluşturduğu kültür cümbüşünün ortasında kalmanın hazzını yaşamak. Belirli bir süre sonra anormal olan tüm toplum davranışlarını normal gibi karşılamayı başarmak. Trafik yüzünden kesinlikle bir kaç sınavı kaçırmış olmak demektir.

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İletişim

Adres : Pürtelaş Hasan Efendi, Meclis-i Mebusan Cd. No:24, 34427 Beyoğlu / İSTANBUL
Telefon : 0 212 252 16 00
Faks : –
Web : msgsu.edu.tr
E-Posta : –

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Ulaşım

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı yerleşkesi merkez kampüsü İstanbul Beyoğlu ilçesinde merkezi konumda yer almaktadır.

Kampüse belediye otobüsleri ile ulaşım için ;
103 Tepeüstü-Kabataş, 22 İstinye Dereiçi – Kabataş, 22RE Reşitpaşa – Kabataş,  25E Sarıyer – Kabataş, 26 Dikilitaş-Eminönü, 26A Fulya Mahallesi-Eminönü,  26B Gayrettepe-Eminönü, 27E Şirintepe – Kabataş, 27SE Seyrantepe – Kabataş, 28 Edirnekapı – Beşiktaş, 28T Topkapı – Beşiktaş, 29C Tarabyaüstü – Kabataş, 29D Ferahevler – Kabataş, 30D Ortaköy-Kabataş – Yenikapı, 41E Ayazağaköyü – Kabataş, 43R Rumeli Hisarüstü – Kabataş, 52 Dnz.Subay Lojmanları – Kabataş, 58A Kanlıkavak-Karanfildere- Kabataş, 58N Fatih Sultan Mehmet – Kabataş, 58S Levazım Subay Sitesi – Kabataş, 58UL Ulus Mahallesi – Kabataş, 62 Kağıthane – Kabataş, 63 Kağıthane-Çeliktepe-Kabataş, 70KE Kurtuluş – Eminönü hatları ile ulaşım sağlanmaktadır.

Kadıköy ve Üsküdar istikametinden deniz yolu ile Kabataş iskelesinden yürüyerek Fındıklı yerleşkesine ulaşım mümkündür.

İstanbul’ da toplu taşıma araçları ile İstanbul’ un tüm bölgelerine aktarmalarla ulaşmanız mümkündür. Gebze – Halkalı arasında Avrupa ve Asya kıtası geçişlerini kolayca sağlayabileceğiniz ve tüm durakları en merkezi konumlarda olan Marmaray ve Metrobüs İstanbul’ da toplu taşımanın gizli kahramanlarıdır. Üniversitenin yerleşkelerine ulaşımda toplu taşıma araçları ile oldukça kolaydır.

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Barınma

Üniversite 331 yatak kapasiteli Ortaköy Kız Öğrenci Yurdu mevcuttur, ayrıca barınma seçenekleri olarak özel öğrenci yurtları, öğrenci apartları, öğrenci pansiyonları ve kiralık daireler tercihlere arasındadır.

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fakülteleri

 • Güzel Sanatlar Fakültesi
 • Mimarlık Fakültesi
 • Fen Edebiyat Fakültesi

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Enstitüleri

 • Güzel Sanatlar Enstitüsü
 • Fen Bilimleri Enstitüsü
 • Sosyal Bilimler Enstitüsü

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yüksekokulları

 • Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Yüksekokulu
 • İstanbul Devlet Konservatuvarı

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Meslek Yüksekokulları

 • Meslek Yüksekokulu

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezleri

Related posts

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesine yakın konumda anlaşmalı olduğu özel yurtlar veya İstanbul’ un farklı bölgelerinde…

Read More

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak konusunda merak edilenler. Üniversite adayları 27 – 28 Haziran YKS…

Read More

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi bünyesinde öğrenci yurdu mevcut değildir. Barınma imkanları arasında KYK öğrenci yurtları, özel öğrenci yurtları, kiralık daireler mevcuttur….

Read More

Join The Discussion

Search
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Compare listings

Compare