İstanbul Okan Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Okan Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Okan Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Okan Üniversitesi bünyesinde bulunan öğrenci yurtları kapasitesi 1400 kişiliktir ve bu sayı mevcut öğrenci sayısı için yeterli değildir. Üniversitenin barınma imkanlarından faydalanamayan yada faydalanmak istemeyen öğrenciler için Tuzla Pendik civarında bir çok  özel öğrenci yurtları yada tek vasıta ile ulaşılabilecek konumda olan bölgelerde uygun fiyatlarla özel öğrenci yurtları, öğrenci apartları, öğrenci pansiyonları bulmanız mümkündür. İstanbul trafik problemi olan bir şehir ve bu sebeple kampüse yakın öğrenci yurtlarını yada kiralık daireleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir.

İstanbul’ da öğrenci yurdu fiyatları, yurt özelliklerine ve konumlarına göre farklı fiyatlar görülmektedir. Kampüslere yakın ve özellik olarak; sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ortak kullanım alanları, spor salonları, yüzme havuzu, kantin, kafeterya, çalışma odaları, dinlenme odaları, sosyal etkinlik alanları gibi ve buna benzer bir çok özellik yurt fiyatlarında etkili olmaktadır. Öğrenci yurdu fiyatları yapacağınız ödeme şekline göre değişiklik göstermektedir. Özel Öğrenci Yurtları, yıllık peşin ödemelerde en az %10 indirim avantajları ile daha fazla oranda indirimler içinde pazarlık denenebilir. Kredi kartı ile ödeme alan öğrenci yurtları da mevcuttur. Bunların yanı sıra dilerseniz ödemelerinizi aylık olarak yapmanız da mümkün. Bazı öğrenci yurtları peşinat ve depozito gibi ön ödeme talep edebilirler.

İstanbul Özel Elif Kız Öğrenci Yurdu

Fulya Mh, Ortaklar Cd. No:35 ŞİŞLİ
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Özel Arı Erkek Öğrenci Yurdu

İnönü Mh. Evren Cd No:53 ATAŞEHİR
 • Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Özel Ada Kız Öğrenci Yurdu

Rasimpaşa Mh. Karakolhane Cd. Beydağı Sk. No:1 KADIKÖY
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Kıztaşı Kız Öğrenci Yurdu

İskenderpaşa Mh. Horhor Cd. No:31 FATİH
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Gazi Kız Öğrenci Yurdu 4. Şube

Osmanağa Mh. Yoğurtçu Şükrü Sk. No:54 KADIKÖY
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Campucity Kız Öğrenci Yurdu

Rasimpaşa Mh. Hayrullah Efendi Sk. No:20 KADIKÖY
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Okan Üniversitesi

1986 yılında kurulan Okan Kültür Eğitim ve Spor Vakfı tarafından, 1999 yılında Okan Üniversitesi kurulmuş ve eğitim faaliyetlerine 2003-2004 eğitim yılında başlamış vakıf üniversitesidir. İstanbul Anadolu yakasında bulunan Okan Üniversitesi; Tuzla (merkez kampüs), Kadıköy ve Mecidiyeköy kampüslerinde eğitim faaliyetleri devam etmektedir.

İstanbul Okan Üniversitesi; 10 Fakülte, 4 Enstitü, 2 Yüksekokul, 2 Meslek Yüksekokulu, 1 Konservatuvar ve 10 Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi ile yılda 23.500 e yakın öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir.

İstanbul’ da bir üniversite kazandığınızda çok mutlu olacağınızı tahmin etmek mümkün. Şehre ilk geldiğinizde o eşsiz güzelliğe sahip İstanbul Boğazı, sihirli bir dokunuşla sizi hemen etkisi altına alacak. Kısa süre sonra mega kent İstanbul’ un olumsuz etkileri sizi rahatsız edebilir, aşırı yoğunluk, kalabalık, trafik ve sokakta olduğunuz her anın mutlaka bir yere yetişme çabası içerisinde olacağı tempolu bir şehir. Nihayetinde mezun olduktan sonra öğrencilerin %80 inin geri dönemeyeceği, her hali ile sizi içine alan ve onsuz olmak istemeyeceğiniz bir şehir İstanbul.

İstanbul’ da öğrenci olmak ise; İstiklal caddesi veya Kadıköy bağımlısı olmak. Türkiye’ nin diğer şehirlerinde görme yada katılma imkanı bulamayacağınız, futbol maçları, konserler, ünlüler, fuarlar ve etkinliklere katılma imkanı yakalamak. Geze geze bitiremeyeceğiniz tarihi mekanlar, doğal alanlar, eğlence mekanlarına sahip olmak. Adres sormaktan yada sorulmasından bıkmak. Türkiye’ nin bütün illerinden gelen öğrenciler ve farklı ülkelerden çalışmak için İstanbul’ a gelen insanların oluşturduğu kültür cümbüşünün ortasında kalmanın hazzını yaşamak. Belirli bir süre sonra anormal olan tüm toplum davranışlarını normal gibi karşılamayı başarmak. Trafik yüzünden kesinlikle bir kaç sınavı kaçırmış olmak demektir.

İstanbul Okan Üniversitesi İletişim

Adres : Tepeören Mh. Ballıca Yolu Cd. No: 11-11 Tuzla / İSTANBUL
Telefon : 0 216 677 16 30
Faks : 0 216 677 16 47
Web : okan.edu.tr
E-Posta : okan@okan.edu.tr

İstanbul Okan Üniversitesi Ulaşım

Sabiha Gökçen havalimanına 10 km mesafededir.

İETT ile kampüse ulaşım için, KM-28 Pendik Köprüsü – Okan Üniversitesi, 132 Kartal – Pendik Köprüsü – Tepeören – Okan Üniversitesi, 130H Deniz Harp Okulu – Tuzla – Okan Üniversitesi hatları ile sağlanabilir.

Minibüs ile Pendik merkezden kalkan minibüslerle Okan Üniversitesine ulaşım sağlanabilir.

Metro ile Kadıköy – Pendik hattı kullanılarak Pendik durağından İETT hatları yada Okan Üniversitesi ring servisleri kullanılarak kampüse ulaşım sağlanabilir.

İstanbul’ da toplu taşıma araçları ile İstanbul’ un tüm bölgelerine aktarmalarla ulaşmanız mümkündür. Gebze – Halkalı arasında Avrupa ve Asya kıtası geçişlerini kolayca sağlayabileceğiniz ve tüm durakları en merkezi konumlarda olan Marmaray ve Metrobüs İstanbul’ da toplu taşımanın gizli kahramanlarıdır. Üniversitenin yerleşkelerine ulaşımda toplu taşıma araçları ile oldukça kolaydır.

İstanbul Okan Üniversitesi Üniversitesi Barınma

Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü içinde 5 farklı binada konumlandırılmış, 3 Kız öğrenci yurdu ve 2 erkek öğrenci yurdu mevcuttur. Bu öğrenci yurtları toplam 1400 yatak kapasitelidir. Ayrıca Tuzla bölgesinde mevcut bir çok özel öğrenci yurdu bulunmaktadır.

İstanbul Okan Üniversitesi Fakülteleri

 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Eğitim Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi

İstanbul Okan Üniversitesi Enstitüleri

 • Lisansüstü Eğitim Dekanlığı
 • Sosyal Bilimler Enstitüsü
 • Fen Bilimleri Enstitüsü
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü

İstanbul Okan Üniversitesi Yüksekokulları

 • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
 • Yabancı Diller Yüksekokulu
 • Konservatuvar

İstanbul Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulları

 • Meslek Yüksekokulu
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

İstanbul Okan Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezleri

İlgili mesajlar

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak konusunda merak edilenler. Üniversite adayları 27 – 28 Haziran YKS…

Devamını Oku

2020-2021 Öğrenci Yurtları Fiyatları

2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları

2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları

Değerli öğrenciler 2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları ne kadar olacak sorusuna makalemizde göz atacağız.

Üniversite sınavından başarılı sonuç elde edecek adayların…

Devamını Oku

Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılır?

Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılır?

Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılır?

Üniversite sınavından başarılı sonuç alan adaylar için ikinci zorlu aşama üniversite tercihleri konusudur. Başarılı puan alan adaylar için Üniversite…

Devamını Oku

SİZDE FİKRİNİZİ PAYLAŞIN! Düşünce ve yazıda özgür olmak isterim, dünya davranışımızı yeterince sınırlıyor. "Wolfgang Van Goethe"

Ara
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır