İstanbul Piri Reis Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Piri Resi Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Piri Reis Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Piri Reis Üniversitesi bünyesinde henüz barınma imkanı  mevcut değildir. Üniversitenin yönlendirme yaptığı KYK yurtları ve Özel öğrenci yurtları mevcuttur ancak bu yurtların kapasitesi öğrenci sayısı için yeterli değildir. Bu sebeple Tuzla bölgesinde Özel Öğrenci Yurtları yada tek vasıta ile ulaşılabilecek konumda olan İstanbul Anadolu yakasında daha uygun fiyatlarla özel öğrenci yurtları, öğrenci apartları, öğrenci pansiyonları bulmanız mümkündür. İstanbul trafik problemi olan bir şehir ve bu sebeple kampüse yakın öğrenci yurtlarını yada kiralık daireleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir.

İstanbul’ da öğrenci yurdu fiyatları, yurt özelliklerine ve konumlarına göre farklı fiyatlar görülmektedir. Kampüslere yakın ve özellik olarak; sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ortak kullanım alanları, spor salonları, yüzme havuzu, kantin, kafeterya, çalışma odaları, dinlenme odaları, sosyal etkinlik alanları gibi ve buna benzer bir çok özellik yurt fiyatlarında etkili olmaktadır. Öğrenci yurdu fiyatları yapacağınız ödeme şekline göre değişiklik göstermektedir. Piri Reis Üniversitesi Öğrenci Yurtları yıllık peşin ödemelerde en az %10 indirim avantajları ile daha fazla oranda indirimler içinde pazarlık denenebilir. Kredi kartı ile ödeme alan öğrenci yurtları da mevcuttur. Bunların yanı sıra dilerseniz ödemelerinizi aylık olarak yapmanız da mümkün. Bazı öğrenci yurtları peşinat ve depozito gibi ön ödeme talep edebilirler.

İstanbul Mozaik Özel Kız Öğrenci Yurdu

Rasimpaşa Mh. Celal Muhtar Sk. No:14 KADIKÖY
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Nehir Kız Öğrenci Yurdu

Fulya Mh. Ortaklar Cd. No:44/2 ŞİŞLİ
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Academic House Kız Öğrenci Yurdu

Küçük Ayasofya Mh. Ayık Fırın Sk. No:7 FATİH
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Hanımağa Kız Öğrenci Yurdu

İçerenköy Mh. Döndü Sk. No:3A ATAŞEHİR
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Özel Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu Maltepe Şube

Aydınevler Mh. Selçukbey Cd. No:44 MALTEPE
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Şenyuva Kız Öğrenci Yurdu

Esenket Mh. Tuncer Sk. No:7/1 Maltepe / İSTANBUL
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Piri Reis Üniversitesi

Türkiye’ de denizcilik sektörüne en büyük katkıları geçmişten günümüze sağlama amacı ile kurulan Türk Deniz Eğitim Vakfı, kuruluş amaçlarında yazılı olduğu üzere şartlar müsait olduğunda üniversite kurulması maddesi 2004 yılında hayata geçirilerek İstanbul Tuzla ilçesinde Piri Reis Üniversitesi kurulmuştur.

İstanbul Piri Reis Üniversitesi; 5 Fakülte, 2 Enstitü ve 1 Meslek Yüksekokulu  ile yılda 1.500 ün üzerinde denizciliğe gönül vermiş öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir.

İstanbul’ da bir üniversite kazandığınızda çok mutlu olacağınızı tahmin etmek mümkün. Şehre ilk geldiğinizde o eşsiz güzelliğe sahip İstanbul Boğazı, sihirli bir dokunuşla sizi hemen etkisi altına alacak. Kısa süre sonra mega kent İstanbul’ un olumsuz etkileri sizi rahatsız edebilir, aşırı yoğunluk, kalabalık, trafik ve sokakta olduğunuz her anın mutlaka bir yere yetişme çabası içerisinde olacağı tempolu bir şehir. Nihayetinde mezun olduktan sonra öğrencilerin %80 inin geri dönemeyeceği, her hali ile sizi içine alan ve onsuz olmak istemeyeceğiniz bir şehir İstanbul.

İstanbul’ da öğrenci olmak ise; İstiklal caddesi veya Kadıköy bağımlısı olmak. Türkiye’ nin diğer şehirlerinde görme yada katılma imkanı bulamayacağınız, futbol maçları, konserler, ünlüler, fuarlar ve etkinliklere katılma imkanı yakalamak. Geze geze bitiremeyeceğiniz tarihi mekanlar, doğal alanlar, eğlence mekanlarına sahip olmak. Adres sormaktan yada sorulmasından bıkmak. Türkiye’ nin bütün illerinden gelen öğrenciler ve farklı ülkelerden çalışmak için İstanbul’ a gelen insanların oluşturduğu kültür cümbüşünün ortasında kalmanın hazzını yaşamak. Belirli bir süre sonra anormal olan tüm toplum davranışlarını normal gibi karşılamayı başarmak. Trafik yüzünden kesinlikle bir kaç sınavı kaçırmış olmak demektir.

İstanbul Piri Reis Üniversitesi İletişim

Adres : Postane Mh. Eflatun Sk. No:8 34940 Tuzla / İSTANBUL
Telefon : 0 216 581 00 50
Faks : 0 216 581 00 51
Web : pirireis.edu.tr
E-Posta : bilgi@pirireis.edu.tr

İstanbul Piri Reis Üniversitesi Ulaşım

Piri Reis Üniversitesi kampüsü Tuzla’ da deniz kenarında konumlanmıştır.

İETT ile ulaşım; Kadıköy’ den 130, 130A hatları, Bostancı’ dan 133T, Kartal Metro’ dan KM12, Cevizlibağ’ dan 500T, Sabiha Gökçen Hava Limanından 130H hatları kullanılarak Piri Reis Üniversitesine ulaşım mümkündür.

Metro ile ulaşım; Halkalı – Gebze hattı kullanılarak Tuzla durağında inilir ve Tuzla istasyon minibüsleri ile Piri Reis Üniversitesi kampüsüne ulaşım mümkündür.

İstanbul’ da toplu taşıma araçları ile İstanbul’ un tüm bölgelerine aktarmalarla ulaşmanız mümkündür. Gebze – Halkalı arasında Avrupa ve Asya kıtası geçişlerini kolayca sağlayabileceğiniz ve tüm durakları en merkezi konumlarda olan Marmaray ve Metrobüs İstanbul’ da toplu taşımanın gizli kahramanlarıdır. Üniversitenin yerleşkelerine ulaşımda toplu taşıma araçları ile oldukça kolaydır.

İstanbul Piri Reis Üniversitesi Üniversitesi Barınma

Piri Reis Üniversitesi barınma hizmetleri amacı ile öğrenci yurdu inşası için girişimler başlatılmıştır. Üniversite, KYK öğrenci yurtlarına, İstanbul Şenyuva Kız Öğrenci Yurdu, na yönlendirme yapılmaktadır.

İstanbul Şenyuva Kız Öğrenci Yurdu

İstanbul Şenyuva Kız Öğrenci Yurdu

Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Piri Reis Üniversitesi Fakülteleri

 • Denizcilik Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Fen Edebiyat Fakültesi
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İstanbul Piri Reis Üniversitesi Enstitüleri

 • Fen Bilimleri Enstitüsü
 • Sosyal Bilimler Enstitüsü

İstanbul Piri Reis Üniversitesi Yüksekokulları

İstanbul Piri Reis Üniversitesi Meslek Yüksekokulları

 • Denizcilik Meslek Yüksekokulu

İstanbul Piri Reis Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezleri

 • Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

İlgili mesajlar

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu Özel Röportaj

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu Özel Röportaj

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu müdiresi ile yaptığımız röportajda;

Devamını Oku

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesine yakın konumda anlaşmalı olduğu özel yurtlar veya İstanbul’ un farklı bölgelerinde…

Devamını Oku

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak konusunda merak edilenler. Üniversite adayları 27 – 28 Haziran YKS…

Devamını Oku

SİZDE FİKRİNİZİ PAYLAŞIN! Düşünce ve yazıda özgür olmak isterim, dünya davranışımızı yeterince sınırlıyor. "Wolfgang Van Goethe"

Ara
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır