İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Sabahattin Zaim Üniversitesi bünyesindeki öğrenci yurdu 550 kapasitesi ile eğitim gören öğrenci sayısına yeterli değildir. Bu sebeple Halkalı’ da Özel Öğrenci Yurtları yada tek vasıta ile ulaşılabilecek konumda olan İstanbul Avrupa yakasında daha uygun fiyatlarla özel öğrenci yurtları, öğrenci apartları, öğrenci pansiyonları bulmanız mümkündür. İstanbul trafik problemi olan bir şehir ve bu sebeple kampüse yakın öğrenci yurtlarını yada kiralık daireleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir.

İstanbul’ da öğrenci yurdu fiyatları, yurt özelliklerine ve konumlarına göre farklı fiyatlar görülmektedir. Kampüslere yakın ve özellik olarak; sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ortak kullanım alanları, spor salonları, yüzme havuzu, kantin, kafeterya, çalışma odaları, dinlenme odaları, sosyal etkinlik alanları gibi ve buna benzer bir çok özellik yurt fiyatlarında etkili olmaktadır. Öğrenci yurdu fiyatları yapacağınız ödeme şekline göre değişiklik göstermektedir. Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğrenci Yurtları  yıllık peşin ödemelerde en az %10 indirim avantajları ile daha fazla oranda indirimler içinde pazarlık denenebilir. Kredi kartı ile ödeme alan öğrenci yurtları da mevcuttur. Bunların yanı sıra dilerseniz ödemelerinizi aylık olarak yapmanız da mümkün. Bazı öğrenci yurtları peşinat ve depozito gibi ön ödeme talep edebilirler.

İstanbul Eda Kız Öğrenci Yurdu

Mahmutbey Mh. Halkalı Cad. No:31-35 BAĞCILAR
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İZU

Halkalı Cad. No: 281 Halkalı / Küçükçekmece / İSTANBUL
 • İstanbul, Üniversiteler
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Hacıbey Kız Öğrenci Apartı

M. K. Paşa Mh. Yıldırım Beyazıt Cd. No:14 BEYLİKDÜZÜ / AVCILAR
 • İstanbul, Kız Öğrenci Apartı
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Özel Can Kız Öğrenci Yurdu

Kartaltepe Mh. Belediye Cd. No:5 KÜÇÜKÇEKMECE
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

İlim Yayma Vakfı tarafından 2010 yılında kurulmuş vakıf üniversitesidir. Üniversite Halkalı merkez kampüs ve Altunizade Yerleşkesi ile faaliyetlerine devam etmektedir.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi; 7 Fakülte, 2 Enstitü, 1 Yüksekokul ile yılda 7.500 e yakın öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir.

İstanbul’ da bir üniversite kazandığınızda çok mutlu olacağınızı tahmin etmek mümkün. Şehre ilk geldiğinizde o eşsiz güzelliğe sahip İstanbul Boğazı, sihirli bir dokunuşla sizi hemen etkisi altına alacak. Kısa süre sonra mega kent İstanbul’ un olumsuz etkileri sizi rahatsız edebilir, aşırı yoğunluk, kalabalık, trafik ve sokakta olduğunuz her anın mutlaka bir yere yetişme çabası içerisinde olacağı tempolu bir şehir. Nihayetinde mezun olduktan sonra öğrencilerin %80 inin geri dönemeyeceği, her hali ile sizi içine alan ve onsuz olmak istemeyeceğiniz bir şehir İstanbul.

İstanbul’ da öğrenci olmak ise; İstiklal caddesi veya Kadıköy bağımlısı olmak. Türkiye’ nin diğer şehirlerinde görme yada katılma imkanı bulamayacağınız, futbol maçları, konserler, ünlüler, fuarlar ve etkinliklere katılma imkanı yakalamak. Geze geze bitiremeyeceğiniz tarihi mekanlar, doğal alanlar, eğlence mekanlarına sahip olmak. Adres sormaktan yada sorulmasından bıkmak. Türkiye’ nin bütün illerinden gelen öğrenciler ve farklı ülkelerden çalışmak için İstanbul’ a gelen insanların oluşturduğu kültür cümbüşünün ortasında kalmanın hazzını yaşamak. Belirli bir süre sonra anormal olan tüm toplum davranışlarını normal gibi karşılamayı başarmak. Trafik yüzünden kesinlikle bir kaç sınavı kaçırmış olmak demektir.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İletişim

Adres : Halkalı Cad. No: 281 Halkalı / Küçükçekmece / İSTANBUL
Telefon : 444 97 98
Faks : 0 212 693 82 29
Web : izu.edu.tr
E-Posta : bilgi@izu.edu.tr

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Ulaşım

Sabahatin Zaim Üniversitesine, Metrobüs, Metro ve İETT ile ulaşım mümkündür.

Metrobüs ile; Sefaköy Metrobüs durağında inilir ve İETT otobüs duraklarında Üniversiteye ait öğrenci servisleri yada 76O, 89, 89İ, 98, 98İ veya HT20 İETT hatları veya minibüslerle ulaşılabilir

Metro ile; Yenibosna durağında inilir ve yolun karşı tarafında İETT otobüsleri yada minibüslerle ulaşım mümkündür.

Otobüs ile ; Üniversite yakınlarından 36AS, 89, 89A, 89İ, 98, 98İ, 76O, 79G, 141M, HT20, HT1,  KÇ1, Kç2, MK31, BN1 İETT hatları geçmektedir.

İstanbul’ da toplu taşıma araçları ile İstanbul’ un tüm bölgelerine aktarmalarla ulaşmanız mümkündür. Gebze – Halkalı arasında Avrupa ve Asya kıtası geçişlerini kolayca sağlayabileceğiniz ve tüm durakları en merkezi konumlarda olan Marmaray ve Metrobüs İstanbul’ da toplu taşımanın gizli kahramanlarıdır. Üniversitenin yerleşkelerine ulaşımda toplu taşıma araçları ile oldukça kolaydır.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Barınma

Sabahattin Zaim Üniversitesi bünyesinde 550 kapasiteli Erkek ve Kız Öğrenci Yurdu mevcuttur. Ayrıca Halkalı’ da Özel Öğrenci Yurtlarına yönlendirme yapılmaktadır.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Fakülteleri

 • Eğitim Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
 • İslami İlimler Fakültesi
 • İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Enstitüleri

 • Fen Bilimleri Enstitüsü
 • Sosyal Bilimler Enstitüsü

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Yüksekokulları

 • Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Meslek Yüksekokulları

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezleri

Related posts

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesine yakın konumda anlaşmalı olduğu özel yurtlar veya İstanbul’ un farklı bölgelerinde…

Read More

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak konusunda merak edilenler. Üniversite adayları 27 – 28 Haziran YKS…

Read More

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi bünyesinde öğrenci yurdu mevcut değildir. Barınma imkanları arasında KYK öğrenci yurtları, özel öğrenci yurtları, kiralık daireler mevcuttur….

Read More

Join The Discussion

Search
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Compare listings

Compare