İstanbul Sabancı Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sabancı Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Sabancı Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sabancı Üniversitesi nin bünyesinde bulunan Sabancı Öğrenci Yurtları yeterli sayıda öğrenci kapasitesine sahip değildir. Bu nedenle Sabancı Üniversitesi yakınlarında yada tek vasıta ile gelinebilecek konumda olan Tuzla bölgesinde daha uygun fiyatlarla özel öğrenci yurtları, öğrenci apartları, öğrenci pansiyonları mevcuttur. İstanbul trafik problemi olan bir şehir ve bu sebeple kampüse yakın öğrenci yurtlarını yada kiralık daireleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir.

İstanbul’ da öğrenci yurdu fiyatları, yurt özelliklerine ve konumlarına göre farklı fiyatlar görülmektedir. Kampüslere yakın ve özellik olarak; sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ortak kullanım alanları, spor salonları, yüzme havuzu, kantin, kafeterya, çalışma odaları, dinlenme odaları, sosyal etkinlik alanları gibi ve buna benzer bir çok özellik yurt fiyatlarında etkili olmaktadır. Öğrenci yurdu fiyatları yapacağınız ödeme şekline göre değişiklik göstermektedir. Özel Öğrenci Yurtları, yıllık peşin ödemelerde en az %10 indirim avantajları ile daha fazla oranda indirimler içinde pazarlık denenebilir. Kredi kartı ile ödeme alan öğrenci yurtları da mevcuttur. Bunların yanı sıra dilerseniz ödemelerinizi aylık olarak yapmanız da mümkün. Bazı öğrenci yurtları peşinat ve depozito gibi ön ödeme talep edebilirler.

İstanbul Sabancı Üniversitesi

Orta Mh. 34956 Tuzla / İSTANBUL
  • İstanbul, Üniversiteler
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Sabancı Üniversitesi

Sabancı Vakfı tarafından 1996 yılında kurulan üniversite; 1999 yılında eğitim faaliyetlerine “Birlikte yaratmak ve geliştirmek” ilkesi ile başlamış ve günümüze kadar bu ilke doğrultusunda emin adımlarla ilerlemiştir.

İstanbul Sabancı Üniversitesi; 3 Fakülte ve 99 Lisans – Yüksek Lisans – Doktora vb Programları ile yılda 5.200 e yakın öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir.

İstanbul’ da bir üniversite kazandığınızda çok mutlu olacağınızı tahmin etmek mümkün. Şehre ilk geldiğinizde o eşsiz güzelliğe sahip İstanbul Boğazı, sihirli bir dokunuşla sizi hemen etkisi altına alacak. Kısa süre sonra mega kent İstanbul’ un olumsuz etkileri sizi rahatsız edebilir, aşırı yoğunluk, kalabalık, trafik ve sokakta olduğunuz her anın mutlaka bir yere yetişme çabası içerisinde olacağı tempolu bir şehir. Nihayetinde mezun olduktan sonra öğrencilerin %80 inin geri dönemeyeceği, her hali ile sizi içine alan ve onsuz olmak istemeyeceğiniz bir şehir İstanbul.

İstanbul’ da öğrenci olmak ise; İstiklal caddesi veya Kadıköy bağımlısı olmak. Türkiye’ nin diğer şehirlerinde görme yada katılma imkanı bulamayacağınız, futbol maçları, konserler, ünlüler, fuarlar ve etkinliklere katılma imkanı yakalamak. Geze geze bitiremeyeceğiniz tarihi mekanlar, doğal alanlar, eğlence mekanlarına sahip olmak. Adres sormaktan yada sorulmasından bıkmak. Türkiye’ nin bütün illerinden gelen öğrenciler ve farklı ülkelerden çalışmak için İstanbul’ a gelen insanların oluşturduğu kültür cümbüşünün ortasında kalmanın hazzını yaşamak. Belirli bir süre sonra anormal olan tüm toplum davranışlarını normal gibi karşılamayı başarmak. Trafik yüzünden kesinlikle bir kaç sınavı kaçırmış olmak demektir.

İstanbul Sabancı Üniversitesi İletişim

Adres : Orta Mh. 34956 Tuzla / İSTANBUL
Telefon : 0 216 483 90 00
Faks : 0 216 483 90 05
Web : sabanciuniv.edu.tr
E-Posta : sabanciuniversitesi@hs03.kep.tr

İstanbul Sabancı Üniversitesi Ulaşım

Sabancı Üniversitesi bünyesinde servis hizmeti vermektedir. Planlanmış saatlerde kampüs ve şehir merkezi arasında ring şeklinde çalışan servislerden faydalanmanız mümkündür. İETT otobüsleri ile 133Ü, 132B, KM18 hatları kullanılarak ulaşılabilir.

İstanbul’ da toplu taşıma araçları ile İstanbul’ un tüm bölgelerine aktarmalarla ulaşmanız mümkündür. Gebze – Halkalı arasında Avrupa ve Asya kıtası geçişlerini kolayca sağlayabileceğiniz ve tüm durakları en merkezi konumlarda olan Marmaray ve Metrobüs İstanbul’ da toplu taşımanın gizli kahramanlarıdır. Üniversitenin yerleşkelerine ulaşımda toplu taşıma araçları ile oldukça kolaydır.

İstanbul Sabancı Üniversitesi Barınma

İstanbul Sabancı Üniversitesi bünyesinde öğrenci sayısına oranla en fazla yatak kapasitesine sahip Sabancı Öğrenci Yurdu mevcuttur. Ayrıca Sabancı Üniversitesi yakınlarında yada Tuzla’ da Özel Öğrenci Yurtları mevcuttur.

İstanbul Sabancı Üniversitesi Fakülteleri

  • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
  • Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi
  • Yönetim Bilimleri Fakültesi

İstanbul Sabancı Üniversitesi Enstitüleri

İstanbul Sabancı Üniversitesi Yüksekokulları

İstanbul Sabancı Üniversitesi Meslek Yüksekokulları

İstanbul Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezleri

İlgili mesajlar

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu Özel Röportaj

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu Özel Röportaj

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu müdiresi ile yaptığımız röportajda;

Devamını Oku

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesine yakın konumda anlaşmalı olduğu özel yurtlar veya İstanbul’ un farklı bölgelerinde…

Devamını Oku

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak konusunda merak edilenler. Üniversite adayları 27 – 28 Haziran YKS…

Devamını Oku

SİZDE FİKRİNİZİ PAYLAŞIN! Düşünce ve yazıda özgür olmak isterim, dünya davranışımızı yeterince sınırlıyor. "Wolfgang Van Goethe"

Ara
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır