İstanbul Üsküdar Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Üsküdar Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Üsküdar Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Üsküdar Üniversitesi nin yönlendirme yaptığı öğrenci yurtlarında öğrenci sayısı kadar yeterli kapasite olmadığı için Üsküdar Üniversitesi Öğrenci Yurtları, apartları ve pansiyonları ve kiralık daireler konaklama için tercih edilebilir. İstanbul trafik problemi olan bir şehir ve bu sebeple kampüse yakın Üsküdar Üniversitesi Öğrenci Yurtları öğrenci yurtlarını yada kiralık daireleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir.

İstanbul’ da öğrenci yurdu fiyatları, yurt özelliklerine ve konumlarına göre farklı fiyatlar görülmektedir. Kampüslere yakın ve özellik olarak; sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ortak kullanım alanları, spor salonları, yüzme havuzu, kantin, kafeterya, çalışma odaları, dinlenme odaları, sosyal etkinlik alanları gibi ve buna benzer bir çok özellik yurt fiyatlarında etkili olmaktadır. Öğrenci yurdu fiyatları yapacağınız ödeme şekline göre değişiklik göstermektedir. Özel Öğrenci Yurtları, yıllık peşin ödemelerde en az %10 indirim avantajları ile daha fazla oranda indirimler içinde pazarlık denenebilir. Kredi kartı ile ödeme alan öğrenci yurtları da mevcuttur. Bunların yanı sıra dilerseniz ödemelerinizi aylık olarak yapmanız da mümkün. Bazı öğrenci yurtları peşinat ve depozito gibi ön ödeme talep edebilirler.

İstanbul Odan Üsküdar Kız Öğrenci Yurdu

Validei Atik Mh. Miroğlu Sk. No:15-17 ÜSKÜDAR
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Gümüşsu Kız Öğrenci Yurdu

Kısıklı Mh. Alemdağ Yanyolu No:22 ÜSKÜDAR
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Campucity Kız Öğrenci Yurdu Kadıköy

Rasimpaşa Mh. Hayrullah Efendi Sk. No:20 KADIKÖY
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Özel Sabiha Hanım Kız Öğrenci Yurdu

Mimarsinan Mh. Atlas Çıkmazı Sk. No:13/264 ÜSKÜDAR
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Özel Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu Maltepe Şube

Aydınevler Mh. Selçukbey Cd. No:44 MALTEPE
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Üsküdar Çiçekçi Kız Yurdu

Selimiye Mh. Selimiye Hamam Sk. No:3 ÜSKÜDAR
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

Üsküdar Üniversitesi

Üniversite; NP sağlık grubu zincirine eklenerek üniversite hastane işbirliği modeli ile beyin alanında uzman kadro ve yenilikçi teknolojileri Türkiye ile ilkleri buluşturmayı başarmıştır. Nörobiyoloji, Bilişsel Tıp ve Beyin Araştırmaları alanındaki çalışmalarından ötürü UNESCO tarafından “Mükemmeliyet Merkezi” ödülüne layık görüldü.

Üsküdar Üniversitesi; 5 Fakülte, 5 Enstitü ve 1 Yüksekokul ile eğitim hizmeti vermektedir. İstanbul Anadolu yakasında Altunizade Merkez Yerleşkesi olarak, Üsküdar Çarşı yerleşkesi, Atunizade Güney Yerleşkesi ve Üsküdar Tıp Fakültesi NP Yerleşkesi ile eğitim ve hizmet faaliyetleri göstermektedir. Üniversite yılda 22.000 e yakın öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir.

İstanbul’ da bir üniversite kazandığınızda çok mutlu olacağınızı tahmin etmek mümkün. Şehre ilk geldiğinizde o eşsiz güzelliğe sahip İstanbul Boğazı, sihirli bir dokunuşla sizi hemen etkisi altına alacak. Kısa süre sonra mega kent İstanbul’ un olumsuz etkileri sizi rahatsız edebilir, aşırı yoğunluk, kalabalık, trafik ve sokakta olduğunuz her anın mutlaka bir yere yetişme çabası içerisinde olacağı tempolu bir şehir. Nihayetinde mezun olduktan sonra öğrencilerin %80 inin geri dönemeyeceği, her hali ile sizi içine alan ve onsuz olmak istemeyeceğiniz bir şehir İstanbul.

İstanbul’ da öğrenci olmak ise; İstiklal caddesi veya Kadıköy bağımlısı olmak. Türkiye’ nin diğer şehirlerinde görme yada katılma imkanı bulamayacağınız, futbol maçları, konserler, ünlüler, fuarlar ve etkinliklere katılma imkanı yakalamak. Geze geze bitiremeyeceğiniz tarihi mekanlar, doğal alanlar, eğlence mekanlarına sahip olmak. Adres sormaktan yada sorulmasından bıkmak. Türkiye’ nin bütün illerinden gelen öğrenciler ve farklı ülkelerden çalışmak için İstanbul’ a gelen insanların oluşturduğu kültür cümbüşünün ortasında kalmanın hazzını yaşamak. Belirli bir süre sonra anormal olan tüm toplum davranışlarını normal gibi karşılamayı başarmak. Trafik yüzünden kesinlikle bir kaç sınavı kaçırmış olmak demektir.

Üsküdar Üniversitesi İletişim

Adres : Altunizade Mh. Haluk Türksoy Sk. 14 34662 Üsküdar / İSTANBUL
Telefon : 0 216 400 22 22
Faks : 0 216 474 12 56
Web : uskudar.edu.tr
E-Posta : bilgi@uskudar.edu.tr

Üsküdar Üniversitesi Ulaşım

Üsküdar Üniversitesi Üsküdar ilçesinde olup, ulaşım çok yönlü olarak kolay şekilde sağlanabilir. Üniversiteye 22 farklı İETT hattı, Beşiktaş ve Eminönü tarafından vapur hattı, Metrobüs hattı ve özel araç ile D-100 ve TEM otoyolu üzerinden ulaşım sağlanabilir. Detaylar…

Bu toplu taşıma hatları ile İstanbul’ un tüm bölgelerine aktarma ile ulaşmak mümkündür. Gebze – Halkalı arasında Avrupa ve Asya kıtası geçişlerini kolayca sağlayabileceğiniz ve tüm durakları en merkezi konumlarda olan Marmaray; İstanbul’ da toplu taşımanın gizli kahramanıdır.

Üsküdar Üniversitesi Barınma

Üniversite kampüs alanı içerisinde öğrenci yurdu yoktur. Üniversite; İstanbul Odan Üsküdar Kız Öğrenci Yurdu, Özel Boğaziçi Yurtları, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdu yurtlarına yönlendirme yapmaktadır.

Üsküdar Üniversitesi Fakülteleri

 • İletişim Fakültesi
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Tıp Fakültesi

Üsküdar Üniversitesi Enstitüleri

 • Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü
 • Fen Bilimleri Enstitüsü
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü
 • Sosyal Bilimler Enstitüsü
 • Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü

Üsküdar Üniversitesi Yüksekokulları

 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Üsküdar Üniversitesi Meslek Yüksekokulları

Üsküdar Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezleri

İlgili mesajlar

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu Özel Röportaj

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu Özel Röportaj

Ankara Bahçeli Dorm Kız Öğrenci Yurdu müdiresi ile yaptığımız röportajda;

Devamını Oku

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesine yakın konumda anlaşmalı olduğu özel yurtlar veya İstanbul’ un farklı bölgelerinde…

Devamını Oku

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak konusunda merak edilenler. Üniversite adayları 27 – 28 Haziran YKS…

Devamını Oku

SİZDE FİKRİNİZİ PAYLAŞIN! Düşünce ve yazıda özgür olmak isterim, dünya davranışımızı yeterince sınırlıyor. "Wolfgang Van Goethe"

Ara
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır