İstanbul Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Yeditepe Üniversitesi öğrenci yurtları 4250 kapasitesi tüm öğrencilere yeterli değildir ve ayrıca İstanbul’ un trafik problemi sebebi ile kampüse yakın konumdaYeditepe Üniversitesi Öğrenci Yurtlarını  yada kiralık daireleri tercih edebilirsiniz. Çatalca, Silivri, Şile ve Sultanbeyli ilçeleri dışında tüm ilçelere sunulan servis hizmetinden faydalanarak sizin için uygun özelliklere sahip İstanbul’ un farklı ilçelerinde öğrenci yurtları tercih etmenizde mümkündür.

İstanbul’ da öğrenci yurdu fiyatları, yurt özelliklerine ve konumlarına göre farklı fiyatlar görülmektedir. Kampüslere yakın ve özellik olarak; sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ortak kullanım alanları, spor salonları, yüzme havuzu, kantin, kafeterya, çalışma odaları, dinlenme odaları, sosyal etkinlik alanları gibi ve buna benzer bir çok özellik yurt fiyatlarında etkili olmaktadır. Öğrenci yurdu fiyatları yapacağınız ödeme şekline göre değişiklik göstermektedir. Özel Öğrenci Yurtları, yıllık peşin ödemelerde en az %10 indirim avantajları ile daha fazla oranda indirimler içinde pazarlık denenebilir. Kredi kartı ile ödeme alan öğrenci yurtları da mevcuttur. Bunların yanı sıra dilerseniz ödemelerinizi aylık olarak yapmanız da mümkün. Bazı öğrenci yurtları peşinat ve depozito gibi ön ödeme talep edebilirler.

İstanbul Gazi Kız Öğrenci Yurdu 4. Şube

Osmanağa Mh. Yoğurtçu Şükrü Sk. No:54 KADIKÖY
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Akademi Kız Öğrenci Yurdu

ÖrnekMh. Finans Çıkmazı Sk. Göztepe Köprüsü Yanı No:1 ATAŞEHİR
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Ilgaz Kız Öğrenci Yurdu

Ihlamurkuyu Mh. Petrolyolu Cd. No:61 ÜMRANİYE
 • İstanbul, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Yeditepe Üniversitesi

İnönü Mh. Kayışdağı Cd. 326A 26 Ağustos Yerleşimi 34755 Ataşehir / İSTANBUL
 • İstanbul, Üniversiteler
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Özel Arı Erkek Öğrenci Yurdu

İnönü Mh. Evren Cd No:53 ATAŞEHİR
 • Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul
Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Arı Erkek Öğrenci Yurdu

Osmanağa Mh. Rıhtım Cd. No:70 KADIKÖY
 • Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul
Erkek Öğrenci Yurtları

Yeditepe Üniversitesi

Üniversite; İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı – İSTEK tarafından 1996 yılında kurulmuştur.

Yeditepe Üniversitesi; 13 Fakülte, 5 Enstitü 77 lisans programı ve 4 ön lisans programı ile eğitim hizmeti vermektedir. 26 Ağustos yerleşimi öğrencilerin bir çok ihtiyacını karşılayacak şekilde inşa edilmiştir. İstanbul Anadolu yakasında Kayışdağı eteklerinde 223 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Kampüs içerisinde; Restoranlar, Kafeler, Kongre Salonu, Konferans Salonu, Sinema Salonu, Tiyatro Salonu, 2 adet Basketbol Sahası, Açık spor sahaları, Fitness Center ve Squash Salonu, Kapalı ve Açık Olimpik Yüzme Havuzu, 2070 kapasiteleri Kız Öğrenci Yurdu, 2180 kapasiteli Erkek Öğrenci Yurdu, Banka, Alışveriş Merkezi, Güzellik Salonu, 79 bin metrekare Açık Park ve Yeşil Alanlar, 1000 araçlık Otopark mevcuttur. Üniversite yılda 20.000 e yakın öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir.

İstanbul’ da bir üniversite kazandığınızda çok mutlu olacağınızı tahmin etmek mümkün. Şehre ilk geldiğinizde o eşsiz güzelliğe sahip İstanbul Boğazı, sihirli bir dokunuşla sizi hemen etkisi altına alacak. Kısa süre sonra mega kent İstanbul’ un olumsuz etkileri sizi rahatsız edebilir, aşırı yoğunluk, kalabalık, trafik ve sokakta olduğunuz her anın mutlaka bir yere yetişme çabası içerisinde olacağı tempolu bir şehir. Nihayetinde mezun olduktan sonra öğrencilerin %80 inin geri dönemeyeceği, her hali ile sizi içine alan ve onsuz olmak istemeyeceğiniz bir şehir İstanbul.

İstanbul’ da öğrenci olmak ise; İstiklal caddesi veya Kadıköy bağımlısı olmak. Türkiye’ nin diğer şehirlerinde görme yada katılma imkanı bulamayacağınız, futbol maçları, konserler, ünlüler, fuarlar ve etkinliklere katılma imkanı yakalamak. Geze geze bitiremeyeceğiniz tarihi mekanlar, doğal alanlar, eğlence mekanlarına sahip olmak. Adres sormaktan yada sorulmasından bıkmak. Türkiye’ nin bütün illerinden gelen öğrenciler ve farklı ülkelerden çalışmak için İstanbul’ a gelen insanların oluşturduğu kültür cümbüşünün ortasında kalmanın hazzını yaşamak. Belirli bir süre sonra anormal olan tüm toplum davranışlarını normal gibi karşılamayı başarmak. Trafik yüzünden kesinlikle bir kaç sınavı kaçırmış olmak demektir.

Yeditepe Üniversitesi İletişim

Adres : İnönü Mh. Kayışdağı Cd. 326A 26 Ağustos Yerleşimi 34755 Ataşehir / İSTANBUL
Telefon : 0 216 578 00 00
Faks : 0 216 578 02 99
Web : yeditepe.edu.tr
E-Posta : info@yeditepe.edu.tr 

Yeditepe Üniversitesi Ulaşım

Yeditepe Üniversitesi Ataşehir ilçesinde olup, İSTEK A.Ş. tarafından 330 midibüs ile servis hizmeti verilmektedir. Çatalca, Silivri, Şile ve Sultanbeyli ilçeleri dışında tüm ilçelere öğrenci servis hizmeti mevcuttur.

Metrobüs, Metro (Marmaray) ve Bostancı, Kartal gibi merkezlerden toplu taşıma araçları kullanılarak rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Bu toplu taşıma hatları ile İstanbul’ un tüm bölgelerine aktarma ile ulaşmak mümkündür. Gebze – Halkalı arasında Avrupa ve Asya kıtası geçişlerini kolayca sağlayabileceğiniz ve tüm durakları en merkezi konumlarda olan Marmaray; İstanbul’ da toplu taşımanın gizli kahramanıdır.

Yeditepe Üniversitesi Barınma

Üniversite kampüs alanı içerisinde toplam 4250 yatak kapasiteli Erkek öğrenci yurdu ve Kız öğrenci yurdu bulunmaktadır. Yurt imkanları öğrenci ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Yeditepe Üniversitesi Fakülteleri

 • Eğitim Fakültesi
 • Eczacılık Fakültesi
 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Fen Edebiyat Fakültesi
 • Güzel Sanatlar Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 • İletişim Fakültesi
 • Mimarlık Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • Ticari Bilimler Fakültesi

Yeditepe Üniversitesi Enstitüleri

 • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü
 • Eğitim Bilimleri Enstitüsü
 • Fen Bilimleri Enstitüsü
 • Sosyal Bilimler Enstitüsü
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Yeditepe Üniversitesi Yüksekokulları

 • Uygulamalı Bilimleri Yüksekokulu
 • Yabancı Diller Yüksekokulu

Yeditepe Üniversitesi Meslek Yüksekokulları

 • Meslek Yüksekokulu

Yeditepe Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezleri

Related posts

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesine yakın konumda anlaşmalı olduğu özel yurtlar veya İstanbul’ un farklı bölgelerinde…

Read More

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak konusunda merak edilenler. Üniversite adayları 27 – 28 Haziran YKS…

Read More

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi bünyesinde öğrenci yurdu mevcut değildir. Barınma imkanları arasında KYK öğrenci yurtları, özel öğrenci yurtları, kiralık daireler mevcuttur….

Read More

Join The Discussion

Search
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Compare listings

Compare