İzmir Yaşar Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Yaşar Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İzmir Yaşar Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Yaşar Üniversitesi öğrenci yurtları kapasitesi tüm öğrencilere yeterli olmadığı için Yaşar üniversitesi yakınlarında özel öğrenci yurtları, apartları ve pansiyonları ve kiralık daireler konaklama için tercih edilebilir. İzmir trafiğinde zaman harcamak isteyen öğrenciler kampüse yakın öğrenci yurtlarını yada kiralık daireleri tercih etmektedir.

İzmir’ de öğrenci yurdu fiyatları, yurt özelliklerine ve konumlarına göre farklı fiyatlar görülmektedir. Kampüslere yakın ve özellik olarak; sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ortak kullanım alanları, spor salonları, yüzme havuzu, kantin, kafeterya, çalışma odaları, dinlenme odaları, sosyal etkinlik alanları gibi ve buna benzer bir çok özellik yurt fiyatlarında etkili olmaktadır. Öğrenci yurdu fiyatları yapacağınız ödeme şekline göre değişiklik göstermektedir. Özel Öğrenci Yurtları, yıllık peşin ödemelerde en az %10 indirim avantajları ile daha fazla oranda indirimler içinde pazarlık denenebilir. Kredi kartı ile ödeme alan öğrenci yurtları da mevcuttur. Bunların yanı sıra dilerseniz ödemelerinizi aylık olarak yapmanız da mümkün. Bazı öğrenci yurtları peşinat ve depozito gibi ön ödeme talep edebilirler.

İzmir Özel Kılıçoğlu Kız Öğrenci Yurdu

Kazım Dirik Mh. 367/4 Sk. No:9 BORNOVA
  • İzmir, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İzmir Birgül Hanım Kız Öğrenci Apartı Bornova

Erzene Mh. Yüzbaşı İbrahim Hakkı Cd. No:7 BORNOVA
  • İzmir, Kız Öğrenci Apartı
Erkek Öğrenci Yurtları

İzmir Yaşar Üniversitesi

Üniversite Caddesi, No:37-39, Ağaçlı Yol, Bornova / İZMİR
  • İzmir, Üniversiteler
Erkek Öğrenci Yurtları

İzmir Özel Ulusoy Kız Öğrenci Yurdu

Mevlana Mh. 1746/1. Sk. No:5 BORNOVA
  • İzmir, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İzmir Özel Atahan Kız Öğrenci Yurdu

Kazımdirik Mh. 364/11. Sk. No:4 BORNOVA
  • İzmir, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

İzmir Mis Kız Öğrenci Yurdu

Korutürk Mh. Funda Sk. No:10 BALÇOVA
  • İzmir, Kız Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurtları

Yaşar Üniversitesi

Üniversite; İzmir Alsancak Kampüsü içerisinde 2002 yılında eğitim hizmeti vermeye başlamıştır.

Yaşar Üniversitesi; 9 Fakülte, 2 Enstitü, 4 Yüksekokul ve 6 Araştırma ve Uygulama Merkezi ile faaliyetlerine devam etmektedir. Kampüs içerisinde Spor Tesisleri, Strateji Oyunları Odası, Fitness Salonu, Dans Stüdyosu ve yiyecek içecek hizmetleri alanları bulunmaktadır.  Üniversite yılda 7.500 e yakın öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir.

İzmir’ de bir üniversite kazandığınızda öğrencilik yıllarınızın hiç bir anını unutamayacağınız bir şehirde eğitim göreceksiniz demektir. Deniz ile iç içe modern bir şehir hayatının yanı sıra eşsiz doğal güzellikleri ile Ege’ nin incisi İzmir’ in bir çok yerinde halkın rahat edeceği yeşil alan ve parklarla dolu. Toplu ulaşım araçları ve güzergahları sistemli dizayn edilmiş. Kalabalık olmasına rağmen deniz manzaralı akıcı trafikte yolculuk. Şehrin bir çok bölümünde bisiklet yolları mevcut. Turizm merkezlerin yakın olması. Ilıman iklim şartlarında; doğa gezileri, tatil, gece hayatı, konserler etkinlikler ve festivalleri sürekli bulabileceğiniz ve kaliteli eğitim veren nadide üniversitelerle dolu şehrimizdir.

Öğrencilerin anlatımları ile İzmir’ de öğrenci olmak; Sokakta dökülen ücretsiz lokma sırasına girmek, eve yüklü miktarda su stoklamak, gece hayatından kaçamamak, falcı ve gül satanlardan arkaya bakmadan kaçmak, Kemeraltı’ nda kaybolmak, Bornova’ da Küçük Park’ a takılmak, Basmane ve Kadifekale’ de akşam oturmadan duramamak, sıcak kanlı ve hoşgörülü insanlarla iç içe  olmak demektir.

Yaşar Üniversitesi İletişim

Adres : Üniversite Caddesi, No:37-39, Ağaçlı Yol, Bornova / İZMİR
Telefon : 0 232 570 70 70
Faks : 0 232 570 70 00
Web : yasar.edu.tr
E-Posta : bilgi@yasar.edu.tr

Yaşar Üniversitesi Ulaşım

Üniversiteye en basit ulaşım şekli Metro ile sağlanmaktadır. Fahrettin Altay – Evka 3 metro hattı ile, Konak metro durağından Evka 3 istikametini kullanarak, üniversite durağı metro çıkışında kampüs girişi görünmektedir.

Üniversitenin öğrenciler için servis hizmeti bulunmuyor, ulaşım için otobüs ile gitmekte mümkün ancak hem uzun sürüyor hemde aktarma yaparak ekstra maliyete sebep oluyor bu sebeple otobüsle üniversiteye ulaşım pek tercih edilmiyor.

Hava limanından 204 numaralı otobüs hattı kullanılarak Bornova metrosuna aktarma ile Yaşar Üniversitesi’ ne kolayca ulaşım sağlanabilir.

Otogardan en kolay ulaşım şekli olarak Bornova Stadyum yönüne giden  yeşil dolmuşları kullanabilirsiniz.

Yaşar Üniversitesi Barınma

Bünyesinde Yaşar Üniversitesi Erkek ve Kız Öğrenci Yurtları mevcuttur. Yaşar Üniversitesi Öğrenci Yurdu detayları için web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yaşar Üniversitesi Fakülteleri

Yaşar Üniversitesi Enstitüleri

  • Fen Bilimleri Enstitüsü
  • Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yaşar Üniversitesi Yüksekokulları

Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksekokulları

Yaşar Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezleri

Related posts

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesine yakın konumda anlaşmalı olduğu özel yurtlar veya İstanbul’ un farklı bölgelerinde…

Read More

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak konusunda merak edilenler. Üniversite adayları 27 – 28 Haziran YKS…

Read More

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Harran Üniversitesi bünyesinde öğrenci yurdu mevcut değildir. Barınma imkanları arasında KYK öğrenci yurtları, özel öğrenci yurtları, kiralık daireler mevcuttur….

Read More

Join The Discussion

Search
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Compare listings

Compare