Mersin Toros Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Mersin Toros Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Mersin Toros Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Toros Üniversitesi’ nin barınma için sağladığı Erkek ve Kız öğrenci yurtları öğrenci kapasitesi, öğrenci sayısına göre yeterli değildir, bu nedenle KYK Yurtları, özel öğrenci yurtları, öğrenci apartları, öğrenci pansiyonları ve kiralık daireler konaklama için tercih edilebilir.

Mersin’ de öğrenci yurdu fiyatları, yurt özelliklerine ve konumlarına göre farklı fiyatlar görülmektedir. Kampüslere yakın ve özellik olarak; sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ortak kullanım alanları, spor salonları, yüzme havuzu, kantin, kafeterya, çalışma odaları, dinlenme odaları, sosyal etkinlik alanları gibi ve buna benzer bir çok özellik yurt fiyatlarında etkili olmaktadır. Öğrenci yurdu fiyatları yapacağınız ödeme şekline göre değişiklik göstermektedir. Mersin Toros Üniversitesi Öğrenci Yurtları yıllık peşin ödemelerde en az %10 indirim avantajları ile daha fazla oranda indirimler içinde pazarlık denenebilir. Kredi kartı ile ödeme alan öğrenci yurtları da mevcuttur. Bunların yanı sıra dilerseniz ödemelerinizi aylık olarak yapmanız da mümkün. Bazı öğrenci yurtları peşinat ve depozito gibi ön ödeme talep edebilirler.

Maalesef sonuç bulunamadı

Mersin Toros Üniversitesi

Toros Üniversitesi Mersin Eğitim Vakfı tarafından kurulmuştur. Toros Üniversitesi, Bahçeli Evler Yerleşkesi Merkez Kampüsü, 45 Evler Yerleşkesi, Uray Yerleşkesi ve Toros Sport Center olmak üzere 3 kampüs ve 1 merkez ile faaliyetlerine devam etmektedir. Tüm yerleşkeler şehir merkezinde olup yerleşkeler arası mesafe yakındır.

Mersin Toros Üniversitesi; 3 Fakülte, 2 Enstitü, 2 Yüksekokul, 1 Meslek Yüksekokulu ve 4 Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi ile yılda 5.000 e yakın öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir.

Mersin; Kız Kalesi, Soli-Pompeipolis kalıntıları, Esahb-ı Keyf mağarası ve Cennet-Cehennem mağaraları ve buna benzer antik tarihi eserlere sahip bir şehrimizdir. Çok uzun bir sahil yoluna sahiptir, plajlar ve kumsalları ünlüdür ve yerli yabancı çok fazla sayıda turist ağırlamaktadır. Bunun yanı sıra yaylaları ise şehre oksijen depolama görevi üstlenmiştir. Lezzet olarak tantunisi ve cezerye tatlısı ile öne çıkar. 7/24 özgürce gezmek, dolaşmak, eğitim görmek, tatil yapmak, kısaca bu şehirde yaşamak güzeldir.

Mersin’ de öğrenci olmak; şehrin güzelliklerinden faydalanmak, rahat ve huzurlu bir ortamda eğitim görmek, sıcak ve nemli ortama alışmak, canın her sıkıldığında kendini bir sahil kenarına atabilmektir. Klişe diyenler çok olabilir fakat sahillerde yakılan ateş etrafında gitarların eskitemediği “Akdeniz Akşamları”

Mersin Toros Üniversitesi İletişim

Adres : Bahçelievler Kampüsü, 1857 Sk. No:12, 33140 Yenişehir / MERSİN
Telefon : 0 324 325 33 00
Faks : 0 324 325 33 01
Web : toros.edu.tr
E-Posta : info@toros.edu.tr

Mersin Toros Üniversitesi Ulaşım

Toros Üniversitesi merkez yerleşkesi ve diğer yerleşkeleri şehir merkezindedir. Toplu taşıma araçları ile tüm kampüslere ulaşım gayet basittir. 34M, 35M, 36M, 48M, 69M otobüs hatları ile üniversiteye ulaşmak mümkündür.

Mersin Toros Üniversitesi Barınma

Üniversite bünyesinde 220 yatak kapasiteli Kız ve Erkek öğrenci yurdu mevcuttur. Öğrenci Yurdu Toros Üniversitesi 50. Yıl Kampüsü içerisinde yer almaktadır. Diğer kampüslere yakın mesafede olup tek vasıta ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca Mersin genelinde 3500 kapasiteli KYK Kız öğrenci yurdu, 1500 kapasiteli KYK Erkek öğrenci yurdu ile toplamda 5000 kapasiteli KYK öğrenci yurdu bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bir çok özel öğrenci yurtlarında konaklama imkanı da mevcuttur.

Mersin Toros Üniversitesi Fakülteleri

  • Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
  • İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi

Mersin Toros Üniversitesi Enstitüleri

  • Fen Bilimleri Enstitüsü
  • Sosyal Bilimler Enstitüsü

Mersin Toros Üniversitesi Yüksekokulları

Mersin Toros Üniversitesi Meslek Yüksekokulları

  • Meslek Yüksekokulu

Mersin Toros Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezleri

  • Alevilik – Bektaşilik Uygulama ve Araştırma Merkezi
  • Kentleşme ve Yerel Yönetimler Uygulama ve Araştırma Merkezi
  • Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
  • Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

İlgili mesajlar

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak konusunda merak edilenler. Üniversite adayları 27 – 28 Haziran YKS…

Devamını Oku

2020-2021 Öğrenci Yurtları Fiyatları

2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları

2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları

Değerli öğrenciler 2020-2021 Öğrenci Yurdu Fiyatları ne kadar olacak sorusuna makalemizde göz atacağız.

Üniversite sınavından başarılı sonuç elde edecek adayların…

Devamını Oku

Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılır?

Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılır?

Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılır?

Üniversite sınavından başarılı sonuç alan adaylar için ikinci zorlu aşama üniversite tercihleri konusudur. Başarılı puan alan adaylar için Üniversite…

Devamını Oku

SİZDE FİKRİNİZİ PAYLAŞIN! Düşünce ve yazıda özgür olmak isterim, dünya davranışımızı yeterince sınırlıyor. "Wolfgang Van Goethe"

Ara
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır