Zonguldak Öğrenci Yurtları

Zonguldak Öğrenci Yurtları

Zonguldak Öğrenci Yurtları

Değerli öğrenciler, Zonguldak Öğrenci Yurtları yazımız da buluşmuş olmak, yüksek öğreniminiz için sınavdan başarılı bir sonuç elde etmiş, tercihleriniz arasında hedefinizde olan Zonguldak  Üniversitelerinden birinde yerinizi aldınız demektir. Barınma ihtiyacınız için Zonguldak öğrenci yurtları’ nı sizler için listeledik ve Bülent Ecevit Üniversitesine yakın konumda olan öğrenci yurtlarına en kolay ulaşabileceğiniz en doğru adres yurtlarnerede.com

Zonguldak Şile Kız Öğrenci Yurdu

Meşrutiyet Mh. Şükrü Usman Sk. No:4 MERKEZ
  • Kız Öğrenci Yurdu, Zonguldak
Erkek Öğrenci Yurtları

Zonguldak Üniyurt Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları

Merkez Mh. Dr.Halim Tanyeri Cd. No:32 KOZLU
  • Erkek Öğrenci Yurdu, Kız Öğrenci Yurdu, Zonguldak
Erkek Öğrenci Yurtları

Zonguldak Tursalı Kız Öğrenci Yurdu

Terakki Mh. Valide Zübeyde Hanım Sk. No:2 MERKEZ
  • Kız Öğrenci Yurdu, Zonguldak
Erkek Öğrenci Yurtları

Zonguldak Özel Sayınlar Kız Öğrenci Yurdu

Güney Mh. Hürriyet Cd. No:16 KOZLU
  • Kız Öğrenci Yurdu, Zonguldak
Erkek Öğrenci Yurtları

Zonguldak Yazıcılar Kız Öğrenci Residence

Terakki Mh. M. Akif Ersoy Sk. No:15 SOĞUKSU
  • Kız Öğrenci Yurdu, Zonguldak
Erkek Öğrenci Yurtları

Zonguldak Zavagar Kız Öğrenci Yurdu

Terakki Mh. Bakkaloğlu Cd. No:2 MERKEZ
  • Kız Öğrenci Yurdu, Zonguldak
Erkek Öğrenci Yurtları

Zonguldak Tanım

Zonguldak; coğrafi olarak engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. Akarsular, vadiler ve sık dağlara rastlanır. Bol yağışlı iklime sahiptir. İl genel arazisinin %52 si ormanlarla kaplıdır. Zonguldak ve çevresi Hitit’ lere dayanan çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Zonguldak şehir merkezi, 1849 yılında kömür madeninin bulunması neticesinde yerleşim yeri olarak kurulmaya başlanmıştır.

Zonguldak’ a Nasıl Gidilir?

Zonguldak Çaycuma Havalimanına uçakla seyahat edilebilir, Otobüs ile yolculukta otobüs terminali şehir merkezine 1 km uzaklıktadır. Otobüs terminalinden merkeze ulaşım, taksi, minibüs yada belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır.

Zonguldak Gezilecek Yerler

Zonguldak ilinde üniversite eğitimi alacaksanız ve şehir dışından bu şehre geliyorsanız görülmesi ve gezilmesi gereken yerler mevcut. Zonguldak ilinin gezilmesi gereken yerlerinin bazıları; Ereğli Müzesi, Halil Paşa Konağı, Plajları, Cehennemağzı, Gökgöl, Kızılelma, İnağzı ve Cumayanı Mağaraları ve bunun yanı sıra mesire alanları, koruma alanları da söylenebilir.

Zonguldak’ ta Ne Yenir?

Zonguldak mutfağı un mamüllerinden yapılan yemek çeşitleri ağırlıklıdır. Yöreye özel olarak tadılması tavsiye edilen lezzetler ise; Ereğli pidesi ve Osmanlı çileği, Çaycuma yoğurdu, Devrek çöreği, Devrek simdi ve yöre ormanlarında bolca bulunan kuzu kestanesidir.

Zonguldak’ ta Öğrenci Olmak

Öğrenci yorumlarına göre Zonguldak’ ta öğrenci olmak, küçük ve huzurlu bir şehirde yaşamak, görsel doğal zenginliklere doymak, sosyal etkinlik seçeneklerinden çok faydalanamamak, genelde yağışlı bir iklimde yaşamayı öğrenmek demektir.

Tercihten Sonraki İlk Adım – Konaklama ?

Okul tercihinden sonra, sizlerin ilk araştırması gereken konuların arasında konaklama geliyor. yurtlarnerede.com olarak tam bura da devreye girerek aradığınız ideal Zonguldak Öğrenci Yurtları‘ nı sizlerle buluşturuyoruz.

Yurt tercihi nasıl yapılmalı ?

Öğretim hayatı boyunca konaklama için tercih edeceğiniz öğrenci yurtlarında, özel öğrenci yurtları, öğrenci apartları, öğrenci pansiyonları, kiralık öğrenci evleri gibi bir çok konaklama seçeneği ile karşınıza çıkmaktadır. Tercih edilecek öğrenci yurdu zamanınızın büyük bir bölümünü geçireceğiniz, kendinizi tamamen huzurlu ve güvende hissetmeniz gereken bir öğrenci yurdu olmalıdır,  bu gereksinim sağlandıktan sonra diğer dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de; yurdun okula olan mesafesidir. Öğrencilerin büyük çoğunluğu yürüme mesafesinde olan yada kısa süreli araç seyahati ile ulaşabileceği öğrenci yurtlarını tercih etmektedirler. Kampüse uzak mesafede olan öğrenci yurtları, ücretli/ücretsiz okul servisi hizmeti vererek mesafe sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Huzur, güven ve ulaşım konularında size hitap eden yurdu bulduktan sonra alacağınız hizmet ve yurt özellikleri karar vermeniz noktasında bir diğer adım olacaktır. Örneğin; bir öğrenci yurdunda spor salonu, market, kuaför, temizlik, Wi-Fi, TV, kahvaltı, akşam yemeği ve buna benzer bir çok özellik, son kararı vermenizde önemli etkenlerdir. Bu aradığınız kriterleri yurt arama bölümünde kolayca filtreleme yaparak aradığınız öğrenci yurduna kolayca ulaşabilirsiniz.

Harika! aradığımız özellikte Öğrenci Yurtları’ nı filtreleyerek sonuçları listeledik, fakat karşınıza aradığınız kriterleri karşılayan birden çok öğrenci yurdu listelendi, hiç dert etmeyin, listelerden beğendiğiniz yurtları karşılaştırma listenize ekleyin ve karşılaştırın, artık hangi öğrenci yurdunda konaklamak istediğinize karar vereceğiniz son adımdasınız. Tebrik ederiz.

Yurt tercihinden sonra ne yapmalıyım ? 

Yurt tercihinden sonra ilk akla gelen bu öğrenci yurdunun fiyatı’ dır. Bir çok Öğrenci Yurdu, güncel yurt fiyatları hakkında bilgi vermektedir. Yurt fiyatları ile size uygun fiyat aralığına göre öğrenci yurtlarını listeleyebilirsiniz. Yurt sahibi ile iletişim kurmak ve sormak istediğiniz tüm sorular için iletişim formunu kullanabilirsiniz. İlgili öğrenci yurdu yetkilisi kısa sürede bilgilendirme için iletişime geçecektir. Öğrenci yurtları, konaklama ücretini ödeme konusunda, Kredi kartı ile ödeme, aylık taksitlerle ödeme, peşin ödemede indirim kolaylığı gibi bir çok ödeme opsiyonu ile kolaylık sağlamaktadırlar.

Zonguldak Üniversiteleri

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Devrek, Ereğli, Alaplı, Gökçebey ilçelerine yayılmış bir çok kampüs ve yerleşke ile eğitim hizmetine devam etmektedir. Her yıl Zonguldak’ ta eğitim gören öğrenci sayısı yaklaşık 30.000 dir. Bu sayıda öğrencinin konaklama ihtiyacını karşılamak için; KYK Yurtları, Özel Öğrenci Yurtları, MEB Öğrenci Yurtları, Öğrenci Otelleri, Öğrenci Pansiyonları, Öğrenci Apartları olmak üzere resmi hizmet veren bir çok öğrenci yurdu ve kiralık öğrenci evleri bulunmaktadır. Bu yurtlara ulaşacağınız en doğru adres yurtlarnerede.com

Zonguldak Öğrenci Yurdu Fiyatları

En önemli konulardan birisi yılın 9-10 ayını geçireceğiniz, konakladığınız öğrenci yurdunun fiyatıdır. Öğretim hayatında öğrenci yurdu fiyatları eğitim bütçesinin büyük bir bölümünü kapsar, bu nedenle öğrenciler için ekonomik ve hizmet konusunda kaliteli öğrenci yurtlarını tercih etmektedirler. Öğrenci yurdu fiyatlarını; yurdun sağladığı hizmet ve imkanlar, Öğrenci yurdunun konumu, fakültelere olan mesafesi vb özelliklerdir. Ancak bilinmesi gereken bir husus her bütçeye uygun öğrenci konaklama imkanları mevcut. Konaklamak istediğiniz Öğrenci Yurdu yetkilileri ödeme konularında bir çok opsiyon sunmaktadırlar, birazcık pazarlık etmek, size eğitim harcamalarınız için ekstra ufak bir bütçe daha ayırmanıza yardımcı olabilir 🙂

İlgili mesajlar

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Bülent Ecevit Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Zonguldak KYK öğrenci yurtları tüm öğrenci sayısı için yeterli kapasitede değildir. KYK öğrenci yurtları başvuru sonuçları eğitimin başlamasından…

Devamını Oku

SİZDE FİKRİNİZİ PAYLAŞIN! Düşünce ve yazıda özgür olmak isterim, dünya davranışımızı yeterince sınırlıyor. "Wolfgang Van Goethe"

Ara
Oda Tipi
Oda Özellikleri
Bina Özellikleri

Yurtları Karşılaştır

Karşılaştır